Çocuk Oyun Evi'nde ilk ders zili çaldı

Milas Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl açılan Çocuk Oyun Evi, eğitim- öğretim yılının başlamasıyla yeni öğrencilerini ağırlamaya başladı.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Son Dakika 48

Yılın ilk dersinde öğrenciler akıl ve mantık oyunları oynarken, velilere de Sosyal ve Duygusal Gelişim konularında bilgilendirme eğitimi verildi.

Milas Belediyesi’nin dar gelirli ailelerin çocuklarının kişisel gelişimlerine destek olmak amacıyla hizmete açtığı Çocuk Oyun Evi’nde 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı’nın ilk ders heyecanı yaşandı.
Şubat 2018 ile Ekim 2019 arasında doğan çocukların yer aldığı Çocuk Oyun Evi’nin yeni eğitim-öğretim yılı açılışında çocuklar arkadaşlarıyla tanıştı, kaynaştı.

Milas Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Çocuk Oyun Evi’nin ilk dersinde öğrenciler akıl ve mantık oyunları oynadı. Velilere de ‘Sosyal ve Duygusal Gelişim’ konularında bilgilendirme eğitimi verildi.

Alanında uzman öğretmenler tarafından tam gün eğitim verilen Çocuk Oyun Evi; çocukların zihinsel, bedensel, fiziksel ve sosyal gelişimlerine katkı sunuyor. Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat da, “Çocuk Oyun Evi’nde çocukların hayatına dokunmaktan, geleceklerini şekillendirmekten onur ve gurur duyuyoruz. İlçemizde çocuklarımıza ve vatandaşlarımıza vereceğimiz hizmetler artarak devam edecek. Çocuklarımıza 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı için başarılar diliyorum’’ dedi. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN