Genel

Genel Haberleri

FETHİYE’DE MEMLEKET, VATAN VE ZAFER PARTİLERİNİN İMZA KAMPANYASI DEVAM EDİYOR 

Seçmenler tarafından cumhurbaşkanı adayı gösterilmek istenen ve Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından başvuruları kabul edilen 11 isim için 100 bin imza toplama süreci devam ediyor. 

MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI IŞIL BALABAN, “SABIRLA VE DİRAYETLE ÇALIŞACAĞIZ”

AK Parti Muğla Milletvekilliği aday adaylığını açıklayan Işıl Balaban Karazeybek, Fethiye ilçe teşkilatında partililerle buluştu. 

ARAS KARGO’DAN, FTSO ÜYELERİNE İNDİRİM

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) ile Aras Kargo arasında imzalanan protokolle FTSO üyelerine yüzde 18 indirim uygulanacak.  

KAYMAKAM KARAMAN, İLK İFTAR YEMEĞİNDE DEPREMZEDELER İLE BİR ARAYA GELDİ

Kaymakam Karaman Ramazan’ın ilk iftar yemeğinde depremzedeler ile bir araya geldi.

MENTEŞE BELEDİYESİ GELENEKSEL İFTAR ÇADIRI KURULDU

Menteşe Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca her gün bir hayırseverin katkılarıyla geleneksel olarak verilen iftar yemeğinin ilki Cumhuriyet Okulu bahçesinde verildi. 

KAYMAKAM KARAMAN’DAN HANE ZİYARETLERİ 

Kaymakam Karaman Kesikkapı Mahallesi’nde hane ziyaretleri gerçekleştirdi. 

BAŞKAN TOKAT PROJELERİ YERİNDE İNCELEDİ

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Belediyesi tarafından planlanan, yapımı devam eden ve açılışa hazır hale gelen projeleri yerinde inceledi.

KAYMAKAM KARAMAN, DALAMAN KAYMAKAMI MESUT YAKUTA’YI ZİYARET ETTİ

Fethiye Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, Dalaman Kaymakamı Mesut Yakuta’yı ziyaret etti. 

RUSÇA ÖĞRENMEK İSTEYENLERE FTSO’DAN DESTEK 

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO) üyelerden gelen yoğun talep üzerine başlattığı ve ücretinin yüzde 30’unu karşıladığı başlangıç seviye Rusça dil kursu, 1’nci ve 2’nci grup eğitimleriyle devam ediyor. 3’üncü grubun oluşması için talep toplanırken, kursa katılan FTSO üyeleri ve çalışanları 15 kişilik gruplar halinde Rusça öğreniyor.

IŞIKLAR DEPREMZEDELER İÇİN KAPATILACAK

2007 yılından itibaren her yıl uygulanan, iklim krizi ve doğa kayıplarına dikkat çekmek için yapılan Dünya Saati uygulaması bu yıl Türkiye’de yaşanan asrın felaketi olan deprem için yapılacak. 

MAHALLE İFTARLARI BAŞLADI

Bodrum Belediyesi tarafından geleneksel olarak her yıl organize edilen iftar programının ilki Cevat Şakir Mahallesi’nde gerçekleştirildi.

BAŞKAN ÖZCAN ZİYARETLERDE

CHP Muğla - Ula İlçe Başkanı Hüseyin Özcan, partisinin Muğla İl Başkanı Hüseyin Erol, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'ün de aralarında bulunduğu bir takım ziyaretlerde bulundu.

MİLAS BELEDİYESİ İLK İFTAR SOFRASINDA 4 BİN KİŞİYİ AĞIRLADI

Ramazan ayı dolayısıyla Milas Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel iftar yemeklerinin ilki, Belediye Ek Hizmet Binası arka bahçesinde gerçekleştirildi. İftara katılanlarla buluşan Başkan Tokat, yemek dağıttı, katılan vatandaşlarla sohbet etti.

MUTSO ÜYELERİNE PTT’DEN TÜM KARGO GÖNDERİLERİNDE YÜZDE 30 İNDİRİM

MUTSO ile PTT arasında yapılan protokol kapsamında, MUTSO üyesi tüm işletmeler, PTT Kargo ile yapacakları gönderilerde yüzde 30 indirim alacaklar.

FETHİYE KAYA İNCİRİ COĞRAFİ İŞARET TESCİLİ AB YOLUNDA

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO) coğrafi işaretli Fethiye Kaya İnciri’ne Avrupa Birliği tescili yaptırmak için hazırladığı ‘Fethiye Kaya İnciri Coğrafi İşaret Tescili AB Yolunda’ projesi, Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından başarılı bulunarak, 2022 Teknik Destek Programı kapsamına alındı.

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ FETHİYE ŞUBESİ’NDEN BASIN AÇIKLAMASI

İnşaat Mühendisleri Fethiye Şubesi Başkanı Hüseyin Kaya, yapı denetim düzeni hakkında basın açıklaması yaptı.

BALABAN’DAN BİR DİZİ ZİYARET

AK Parti Muğla Milletvekili aday adayı Işıl Balaban, Muğla Menteşe ve Köyceğiz’e giderek bir dizi ziyaretlerde bulundu.

FETHİYESPOR 90 YAŞINDA 

Fethiyespor kuruluşunun 90. Yıl dönümünü kutladı. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “2024 yılında 3-4 takviye ile hedefimiz birinci lig olacak” dedi.

İŞ ADAMI İBRAHİM MEŞEVLE İYİ PARTİ SAFLARI’NDA

Mare Danışmanlık Şirketi sahibi Ovacıklı iş adamı İbrahim Mesevle, İyi Parti saflarına katıldı.

Toplam 4816 haber.