Genel

Genel Haberleri

Fethiye'de Basın Özgürlüğü Kutlaması Kahvaltıyla Başladı

Fethiye Alzheimer Derneği, 24 Temmuz Basın Özgürlüğü için Mücadele Günü'nü anlamlı bir etkinlikle kutladı. Dernek, Muğla'nın Fethiye ilçesinde düzenlediği kahvaltı etkinliğine çok sayıda basın mensubu ve dernek üyeleri katıldı.

Fethiye İlçe Sağlık Müdürlüğü'nden 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı

Fethiye İlçe Sağlık Müdürlüğü yayımladığı 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajında, gazetecilerin basın bayramını kutladı.

CHP Kadın Kolları Başkanı Öztürk, ‘Katliama hayır!’

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye Kadın Kolları İlçe Başkanı Ayşe Devrim Öztürk, sahipsiz hayvanlara ilişkin yasa teklifinin geri çekilmesini talep ederek Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanlığı’nda basın açıklaması yaptı.

Başkan Özdemir, açık rögar kapağıyla ilgili yetkilileri uyardı

Türkiye Görme Engelliler Derneği Muğla Şube Başkanı Mehmet Özdemir, Milas’a bağlı Aydınlıkevler Mahallesi Akkent Caddesi üzerinde kaldırımda yer alan rögar kapağının açık durumda olduğunu belirterek yetkilileri uyardı.

Başkan Çıralı'dan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, “İletişimin vazgeçilmez olduğu bilgi çağında görevini, gece-gündüz demeden özveriyle yerine getiren tüm basın emekçilerinin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor görevlerinde başarılar diliyorum.” dedi. 

100. Yıl Gıda Analiz Laboratuvarı Bal ve Zeytinyağı için Devrede 

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Muğla Ticaret Borsası işbirliği ile Muğla’ya kazandırılan 100.Yıl Gıda Analiz Laboratuvarı üreticilere destek olmak için çalışıyor. 

Muğlalı Gaziler 50 Yıl Önce Barış Getirdikleri Topraklarda

Muğla Büyükşehir Belediyesi Kıbrıs Barış Harekatı’ın 50.yılında Muğlalı 13 Kıbrıs Gazisi’ni adaya gönderdi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras’ta Kıbrıs Gazilerinden Mustafa Yılancı’yı evinde ziyaret etti.

Fethiye'de Vatandaşlara Aşure İkramı

Fethiye Belediyesi ve Likya Kadın Kooperatifi Muharrem Ayı dolayısıyla aşure dağıtımı yaptı.

5.İdil Biret Müzik Festivali’ne Sanatseverlerden Yoğun İlgi

Muğla Büyükşehir Belediyesi “İdil BİRET” müzik festivali ile Fethiye ve Marmaris’te sanatseverlere unutulmaz iki gece yaşattı.

Müzikli Fethiye Akşamları ilgi görüyor

Müzikli Fethiye Akşamları, Aysun Karasaçlı ve Mustafa Selçukoğlu konseriyle 3. Etap Sahil Bandı’nda devam etti.

TGK’dan Yerel Basına Destek Çağrısı

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, basın sektörünün ekonomik darboğaza girdiğini ve birçok gazete ile internet haber sitesinin kapanmanın eşiğine geldiğini belirterek, yerel basın kuruluşlarının desteklenmesi çağrısında bulundu.

Genel Müdür Erkılınç’tan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Cavit Erkılınç, bir mesaj yayımlayarak basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutladı.

Karaca’dan Basın Bayramı Mesajı

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca; Türk basınından sansürün 24 Temmuz 1908 tarihinde kaldırılışının yıldönümünde, halkın doğru haber alma hak ve hürriyetini sağlamak için emek veren tüm medya mensuplarının bu özel gününü kutladı.

Başkan Akdenizli “Basın milletin müşterek sesi ve demokrasilerin güvencesidir”

Seydikemer Belediye Başkanı Önder Akdenizli, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayarak, basın çalışanlarının 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutladı.

Aşure yapımı ve maliyeti

Muharrem ayının gelişiyle birlikte, İslam dünyasında büyük bir öneme sahip olan aşure günleri, Fethiye’de geleneksel hale geldi. Muharrem ayının 10. günü, aşure günü olarak kutlanır ve bu özel günde aşure tatlısı yapılarak komşulara, akrabalara ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılır. Peki, bu bereketli tatlının yapımı ve maliyeti ne kadar?

Fethiyeli LGS birincilerinin lisesi belli oldu

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavından 500 tam puan alan Fethiye Gazi Ortaokulu öğrencisi Uzay Öner Sarıbaş ve EGEBİL Fethiye Kampüsü öğrencisi Ayşe Feyza Kaya, lise tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından İstanbul Erkek Lisesi’ne yerleştiler.

Fethiye’de vantilatör satışlarını arttı

Son günlerde artan hava sıcaklıkları ve buna bağlı olarak klima fiyatlarındaki yükselmeler, vatandaşları daha uygun fiyatlı serinleme çözümlerine yöneltti. Bu durum, vantilatör satışlarında önemli bir artışa neden oldu.

Meteoroloji Fethiye'yi sıcak hava dalgası için uyardı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Fethiye ve çevresini etkileyecek sıcak hava dalgası konusunda uyarıda bulundu. Yapılan açıklamada, 24 Temmuz Pazartesi gününden itibaren bölgede hava sıcaklıklarının 40 dereceye kadar yükseleceği ve bu durumun hafta sonuna kadar devam edeceği belirtildi.

Fethiye’nin Eldirek köyünde su borusu patladı: Vatandaşlar 10 gündür susuz!

Muğla'nın Fethiye ilçesine bağlı Eldirek köyünde su borusu patlaması nedeniyle merkez mahallede bulunan vatandaşlar 10 gündür susuzluk yaşıyor. Köylüler, yetkililere başvurduklarını ancak sorunun hala çözülmediğini belirterek tepkilerini dile getiriyor.

Toplam 6618 haber.