Fethiye Giyim Pazarı'nda Son Durum Ne? Fiyatlar Ne Durumda? Esnaf Kâr Edebiliyor Mu?

Muğla'nın Fethiye ilçesinde her hafta Salı günleri kurulan Giyim Pazarı adeta enflasyona meydan okuyor. Fethiye Giyim Pazarı'nda esnaf Ebru Korkmaz, fiyatların geçen seneki fiyatlara endeksli olduğunu belirterek fiyatlara çok zam gelmediğini belirtti. Peki Fethiye Giyim Pazarı'nda son durum ne? Fiyatlar ne durumda? Detaylar haberimizde yer alıyor.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Ersin DAL

Fethiye’de her hafta Salı günleri kurulan Fethiye Giyim Pazarı, adeta enflasyona karşı meydan okuyor. Fethiye Giyim Pazarı, yabancı turistlerin ve Fethiye’de yaşayan yerli halkın vazgeçilmez uğrak noktası olmaya devam ediyor. Fethiye Giyim Pazarı’nda esnaf Ebru Korkmaz, fiyatların geçen seneki fiyatlara endeksli olduğunu belirterek fiyatlara çok zam gelmediğini belirtti. Peki Fethiye Giyim Pazarı’nda son durum ne? Fiyatlar ne durumda?

KÂRDAN KISTIK, FİYATLARI SABİT TUTMAYA ÇALIŞIYORUZ
Fethiye Giyim Pazarı’nda esnaf Ebru Korkmaz yaptığı açıklamada “ Şuanda turistlerde Paskalya Bayramı sebebiyle buradalar. Ayrıca Türk müşterilerimiz de buradalar. Güzel bir hareketlilik var. Biz giyim pazarında fiyatları geçen seneki fiyatlarda tutmaya çalışıyoruz. Kârdan biraz kıstık. Geçen sene 350 lira olan bir giysi bugün 400 lira. Çarpı iki olarak biz bu sene fiyatları yukarıya çekmedik. Diğer esnaf arkadaşlarımız da o fiyatlarda sabit tutmaya çalışıyor. Seneye de bayrama erişmemizi diliyorum. Büyüklerimizin ellerinden küçüklerimizin ellerinden öpüyorum. Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin, herkese iyi bayramlar diliyorum” dedi.
Fethiye Giyim Pazarı’nda çantalar 120 lira, 3 adet çorap 20 lira, güneş gözlüğü 200 lira, Spor ayakkabı 150, kazak 100 ve 50 liraya da tişört bulmak mümkün.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN