'BU SENE UMUTLUYUZ'

Fethiye'de günlük tekne turu işletmeciliği yapan tur sahiplerinin, bayram tatilinden bekledikleri yoğunluk gerçekleşmedi. 2 yıldan bu yana pandemiden kaynaklı sıkıntılardan dolayı gelirleri düşen ve zor günler geçiren tekne turu sektöründe çalışanlar, üstüne gelen zamlardan dolayı da epey şikayetçiler.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Ersin DAL

Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri altında seyretmesi ve rüzgârın zaman zaman 50 kilometreyi aşması nedeniyle tur tekneleri deniz turu yapamadı. Bunun yanı sıra son zamanlar da gelen zamlar turizmi de epey etkiledi. 


“MAALESEF UMDUĞUMUZU BULAMADIK”
Prenses Serap tekne sahibi Yılmaz Yalçın “Bayram tatilinin kısa ve yağmurlu olmasından dolayı hatta fırtına da vardı biz tura bir kez çıkabildik. Maalesef umduğumuzu bulamadık. Günler zaten yağmurlu ve fırtınalıydı. İnşallah önümüzde ki günler de daha iyi olur” diye konuştu. 

'BU SENE UMUTLUYUZ'Turizmin kendisini toparlamasını uman Yılmaz Yalçın “Turizm sezonuna umutla giriyoruz ama malum 2 sezondur corona virüs sebebiyle hem dünya genelinde hem ülke genelinde umduğumuzu bulamadık ve uzun sürdü. Bu süreç turizm sektörünü oldukça etkiledi. Ayrıca son zamanlar da gelen zamlar da insan ekonomisini baya etkiliyor. Giderlerimiz çok fazla arttı ve sezonda kısa biliyorsunuz. O nedenle bu sene turizm kendisini yavaş yavaş toparlar diye umut ediyoruz. İnşallah umduğumuz gibi sonuçlanır” dedi.


Bayram tatilinden beklediğini alamayan İsmail Şenol “Yaz sezonundan umudumuz elbette var. Fakat bayram tatilini istediğimiz gibi geçmedi. Hem kısa olması sebebi hem yerli turist için hayat gerçekten çok pahalandı İstanbul’a gidiş ve gelişler epey pahalanmış. Hava şartlarının da pekiyi olmayışı da bayram tatilini olumsuz etkiledi” diye konuştu.

'BU SENE UMUTLUYUZ'
EKONOMİ 50 SENEDİR DÜZELMEDİ
Turizm işinde çalışan İsmail Şenol “Hava şartları ve pahalılığın etkisiyle tura da çıkamadık. Çünkü hiçbir şey geçen seneki gibi değil. Ne petrol fiyatları ne gıda fiyatları eskisi gibi değil. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durum maalesef 50 senedir bir türlü düzelmedi. Herhalde düzeltilmesi için 500 sene daha lazım. Halimiz bundan ibaret. Sayın Cumhurbaşkanımıza buradan geçmiş bayramlarının mübarek olmasını diliyorum. Paramızın üzerinde keşke birkaç sıfır olsaydı da alım gücü olsaydı. Açtırtmayın kutuyu da söyletmeyin kötüyü” ifadelerini kullandı. 

'BU SENE UMUTLUYUZ''BU SENE UMUTLUYUZ''BU SENE UMUTLUYUZ'

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN