Ula Tazelenme Üniversitesi Yıl Sonu Konseri 'Ne İlgi Yoğun Oldu

26 Haziran 2024 günü akşamı saat 20.30'da Muğla Tazelenme Üniversitesi Ula Kampüsünün hazırlamış olduğu, Resim Sergisi ve Türk halk müziği konseri Ula Belediyesi Nail Çakırhan salonunda yapıldı. Resim sergisi açılışı ile başlayan program Konser ile devam edip halk tarafından büyük ilgi gördü.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Son Dakika 48

Muğla Tazelenme Üniversitesi Ula Kampüsünün hazırlamış olduğu, Resim Sergisi ve Türk Halk Müziği konseri Nail Çakırhan Salonu’nda yapıldı. Resim sergisi açılışı ile başlayan program konser ile devam etti. Konserde, geneli Muğla yöresine ait olan türküler söylendi. Konserin sunuculuğunu yapan Nurcan Gökmen bazı türkülerin hikâyelerini de davetlilerle paylaştı. Çalışmalarda büyük emekleri geçen Kampüs başkanı Taner Kazancı, koro şefi Şahver Pirci Bulut, sazda Hakan Karacaağaç ve darbukada Bora Yüceöz’ün katkıları ile tüm koro elemanları hem eğlendi hem de eğlendirdi. Koronun söylediği Deniz Üstü Köpürür türküsü ile birlikte koro elemanlarından Cemile Macit ve Nurcan Gökmen halk oyunları ile eşlik ederek türküye renk katarken, davetliler de türkülere hep bir ağızdan eşlik etti.
Nurcan Gökmen, Afife Galin, Şahver Pirci Bulut ve Hakan Karacaağaç solo türküleri ile eğlenceli saatler yaşatırken, davetlilerden gelen yoğun talep üzerine yeniden bir araya gelme sözü verdiler. Resim öğretmeni Yurdagül Battal’ın destekleri ile İsmet Bozkurt, Alaattin Dündar, Nebahat Uğurtan, Nezahat Orta ve Aysun Gülhan’ın hazırlamış olduğu resim sergisinin ise bir kaç gün daha ziyaretçilere açık olacağı belirtildi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN