SOMYÜREK, 'MEVCUT ÇEKEK YERİ İHTİYACA CEVAP VERMİYOR'

İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şubesi Kırmızı Grup Başkan Adayı Ali Somyürek, bölgedeki tekne sayılarının artması nedeniyle mevcut yat çekek yerinin ihtiyaca cevap vermediğini vurguladı. Somyürek, yıllardan bu yana beklemede olan Karaot projesinin hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti. 

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Ersin DAL

Seçim çalışmaları kapsamında yat çekek ve imalatçılarını ziyaret eden İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şubesi Kırmızı Grup Başkan Adayı Ali Somyürek, bir kez daha Karaot projesinin önemine vurgu yaptı. Bölgedeki işletmelerin zor şartlar altında yat imalat ve çekek hizmeti verdiğini kaydeden Somyürek, deniz turizminin daha üst seviyelere ulaşabilmesi adına bu projenin mutlaka tamamlanması gerektiğinin altını çizdi. 

Yat çekek ve imalatçıların sorunlarını dinleyen İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şubesi Kırmızı Grup Başkan Adayı Ali Somyürek, göreve seçildikleri takdirde Karaot projesinin tamamlanması adına gayretli bir çalışma içerisinde olacaklarını ifade etti. Bazı teknelerin kış döneminde uzun süre denizde beklediğini aktaran Somyürek, bunun bölge ve ülke ekonomisi için bir kayıp olduğunu dile getirdi. 

Ziyaret hakkında değerlendirmede bulunan İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şubesi Kırmızı Grup Başkan Adayı Ali Somyürek, “Bölgemizin en önemli sorunlarından birisi yat çekek yeri. Karagözler Mahallesi’ndeki arkadaşlarımız zor şartlar altında hizmet sunmaya çalışıyorlar. Karaot projesi hayata geçtiğinde hem yat çekek hem de imalat hizmeti daha sağlıklı bir şekilde sunulacaktır. Yurtdışına ihraç edilecek yat sayısında ciddi bir artış olacak. Sezon sonu geldiği zaman bazı arkadaşlarımız uzun süre denizde beklemek zorunda kalıyor. Çünkü bölgemizdeki tekne sayısında ciddi bir artış var” dedi. 

Açıklamasını sürdüren Başkan Adayı Somyürek, “Bildiğiniz gibi şu mevcut yat çekek yerinin devamında koylar ve turizm tesisleri bulunuyor. Karaya çekme veya denize indirme işleri gerçekleştirilirken, yol bir süre trafiğe kapanıyor. Bu durum vatandaşları ve turistleri mağdur ediyor. Bunun önüne geçmek adına alternatif bir yol açılması hususunda ilgili kurumlarla istişarelerde bulunacağız. Bunun yanında denizcilik sektörü ve paydaşlarının turizmden aldığı payı arttırmak adına projeler üreteceğiz. Her zaman üyelerimizin yanında olacağız, sorunları dinleyeceğiz ve çözüm odaklı olacağız” ifadelerini kullandı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN