Saatcı: Gençler Bizim Geleceğimizdir

Fethiye Belediye Başkan Adayı Behçet Saatcı, 31 Mart tarihinde yapılacak seçimlerde gençlerin kendi geleceklerine karar vereceğini belirtirken, 'Gençler bizim geleceğimizdir' dedi.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Ersin DAL

İyi Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Behçet Saatcı, meclis üyeleri ile birlikte Maliye Kavşağı’ndan Ölüdeniz Kavşağı’na kadar olan bölgede esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Beraberindekilerle birlikte işyerlerini tek tek dolaşan Saatcı, hem sorunları dinledi hem de projelerini anlattı. Esnafların düşüncelerini alarak önümüzdeki dönemin planlamasını yaptıklarını söyleyen İyi Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Behçet Saatcı, gazetecilere gündeme ilişkin değerlendirmelerde de bulundu.
Seçim çalışmalarına başladıkları gibi aynı tempoyla devam ettiklerini söyleyen Saatcı, “Sıktığımız her elden, dokunduğumuz her insandan olumlu tepkiler alıyoruz.” dedi.
Gazetecilerin seçimlerde ilk defa oy kullanacak olan gençlere yönelik beklentilerinin sorulması üzerine eski belediye başkanı Behçet Saatcı, şöyle konuştu: “Gençler bu seçimde geleceklerini belirleyecek. Gençler bizim geleceğimiz. Atatürk’ümüz bu devletin istikbalini gençlere emanet etmiş. Çocuklarımızın hayata tutunabilmesi, özgür ve güvenli bireyler olabilmesi için yerel yönetimlerin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeye devam edeceğiz. Her şeyden önce onların imkanlarını iyileştirmeye çalışacağız. Burs ve spor imkanları sağlayacağız. Cep kütüphaneleri yapıp, kendi mahallelerinde ders çalışabilecekler. Bunun yanında arkadaşlarımız bin 500 gencimiz üzerinde bir araştırma yaptılar. Çıkan sonuçlar çok ilginç. Fethiye pahalı bir şehir ve rant belli bölgelerde toplanmış. Öğrenciler bunun tabana yayılmamasının sıkıntısını çekiyor. Fethiye’yi sosyal bir şehir haline getirmek mecburiyetindeyiz. Turizm sektöründe ara eleman sıkıntısı var. Fen lisesinde olduğu gibi gastronomi lisesini de hayata geçireceğiz.”  
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN