OKULLAR 20 ŞUBAT'A KADAR TATİL EDİLDİ

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerindeki 7,7 ve 7,6 şiddetindeki depremler sonrası yurt genelinde okullar 13 Şubat'a kadar tatil edilmişti. Yapılan son açıklamaların ardından Bu tarih uzatılarak 20 Şubat oldu. 

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Ersin DAL

Kahramanmaraş'ta yaşanan depremin ardından okullarda tatil kararı alındı. Yarıyıl tatili dönüşü okulla gitmeye hazırlanan öğrenciler önce kar tatili ardından ise depremle karşı karşıya kaldı. Kahramanmaraş’ta yaşanan deprem sonrasında, Adana, Hatay, Şanlıurfa, Diyarbakır, Osmaniye, Gaziantep, Kilis, Malatya, Elazığ deprem bölgesi ilan edildi. Depremden etkilenen illerde okullar 2 hafta boyunca tatil olacak. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ise daha önce tüm illerde İlkokul, ortaokul ve liselerin tatil olacağı bilgisini paylaşmıştı.

“20 ŞUBAT’A KADAR UZATMA KARARI ALDIK”
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, deprem nedeniyle eğitime verilen aranın tüm Türkiye’de 20 Şubat’a kadar uzatıldığını duyurdu. Bakan Özer, “Yaşadığımız deprem felaketi nedeniyle eğitim öğretime verdiğimiz arayı tüm Türkiye'de 20 Şubat’a kadar uzatma kararı aldık” dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN