Muhammet Kökten 'Fethiye'nin İl Sözünü Aldım'

Cumhur İttifakı Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhammet Kökten Yenievler Mahallesinde düzenlenen halk buluşmasında, mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Kökten 'Fethiye'nin il olması için söz aldım. Türkiye'de 19 ilçe il olacak. Ancak il olmak için müracaat eden 27 ilçe var. Önemli olan bu 19 ilçenin içinde yer almak' dedi. Bunun yanında 2025 yılında Fethiye bölgesine doğal gaz geleceğini hatırlatan, Başkan adayı Kökten 'İmar planını tamamlamayan yerler, doğalgaz hizmetinden faydalanamıyor' diye konuştu.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Ersin DAL

Kökten katılımın yoğun olduğu Yenievler halk buluşmasında    söz alan bir vatandaşın, "Muğla makasından yukarısı hiç hizmet almıyor" sorusunu cevaplandırdı.  Muhammet Kökten "Ben 2019 yılında belediye meclis üyesi adayı iken yine bu mahalleye burada toplantıya geldim. O zaman var olan sorunlar hala devam diyor. Maalesef 4 yıldan buyana yatan bir belediye var.  Bende sizler gibiyim. Bende hizmet istiyorum. İşte ben ve ekibim bu eksik olan hizmetleri yapmak için yola çıktık" diye cevaplandırdı. Halk buluşmasında yoğun bir kalabalığa hitap eden Cumhur İttifakı Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhammet Kökten “Yenievler için hazırladığımız olimpik yüzme havuzu projemiz var. İnşallah göreve geldiğimizde, Yenievler Mahallesinde yapacak olduğumuz, kapalı olimpik yüzme havuzunu tüm mahalle sakinlerimiz ve Fethiyeli hemşerilerimizin hizmetine sunacağız” diye konuştu.  

 "KÖRFEZİ TEMİZLEYECEK GEMİLER GELİYOR"
Katılımcıların körfezin temizliği ile ilgili sorularını cevaplayan Başkan Adayı Muhammet Kökten "Bende evime ekmeğimi işyerimden yanı turizmden götürüyorum sizler gibi. Yani bende sizler gibiyim aslında terazinin aynı yerindeyiz. Önümüzdeki haftalarda Fethiye körfezini temizleyecek olan gemiler geliyor. Artık körfezimiz temizleniyor. Fethiye'de artık 12 ay turizm yapmamız gerekiyor. Geçen hafta Turizm Bakanımız ile bir toplantı yaptık. Fethiye kalesi restorasyonu başlıyor. Fethiye kalesinde 12 kazı yapılacak.  Bu bölgeye sağlık ve kültür turizmini de getirmemiz gerekiyor. Bunun yanında yeni şehir stadı hepimize hayırlı olsun. Şehir merkezinde trafiği rahatlatmak için Fethiye'ye yakışır belediye hizmet binası yapacağız. Aramızda sanayi esnaflarımızın olduğunu biliyorum. Çırpı mevkiine içinde reviri olan, bankası, güvenliği ve noteri olan yeni sanayi sitesi yapacağız" dedi.  

"HALK EVLERİNİN SAYISINI ARTIRACAĞIM"
Konuşmasına devam eden Cumhur İttifakı MHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Kökten “Şimdi bir söylenti var. Muhammet Kökten halk evlerini kapatacak diye, böyle bir şey yok.  Daha sayısını arttıracağım. 5 tane halk evi varsa 15 tane yapacağım. Ancak Halk evlerinde öncelik Fethiye halkının olacak. Halk evlerinde işleyişi değiştireceğiz. Dar gelirli ve öğrenciler ücretsiz faydalanacak. Tatile gelenin parası var. Tatile gelen normal menü üzerinden faydalanacak. Bu şekilde biz halk evlerine yeni bir düzenleme yapacağız” dedi.    

"19 İLÇE İL OLACAK, 27 İLÇE İL OLMAK İSTİYOR"
Yenievler halk buluşmasında Fethiye'nin il olması ile ilgili soruları da cevaplayan Başkan Adayı Kökten "Sizlerin de bildiği gibi bundan 15 gün önce Ankara'da Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ile 4 saat süren bir görüşme yaptım. Konu Fethiye'nin olmasıydı. Sayın Genel Başkanımızın 100 il, bin ilçe projesi var. Ancak Türkiye'de illere 19 tane daha ilçe eklenerek il olacak. Fakat il olmak için müracaat eden 27 tane ilçe var. Bunun 19 tanesi il olacak. Her müracaat eden ilçe il olamayacak. Genel Başkanımız ile yaptığımız görüşmede Fethiye'nin il sözünü aldım.  Şimdi evlerimize gelen su faturaları elektrik faturalarının üç katı oldu. Fethiye'nin il olması ile bu yüksek su faturalarından kurtulacağız” dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN