Muğla'da Ürün Bazlı Gıda Denetim Seferberliği Başladı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin talimatları ile 81 il ve ilçede eşzamanlı olarak ve 6 gün sürecek gıda denetim seferberliği Muğla'da da başladı.

PAYLAŞ

FERDİ YAVUZ- Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin talimatları ile 81 il ve ilçede eşzamanlı olarak ve 6 gün sürecek gıda denetim seferberliği Muğla’da da başladı.
Gıda güvenilirliğini sağlamak ve farkındalığını arttırmak amacıyla, hafta boyunca sürecek seferberlikte ilk gün Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin açıkladığı gibi süt ve süt ürünleri üreten işyerleri ile takviye edici gıda üretimi yapan işyerleri oldu.
Seferberlik kapsamında Tarım ve Orman İl Müdürlüğü denetim ekipleriyle birlikte Menteşe’ de denetime çıkan Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak, unlu mamuller üretimi ve satışı yapan işletmeleri denetledi. Bu sırada işletmede bulunan müşterilere kısa bir açıklamada bulunan Saylak; “Sizlere sağlıklı ve güvenilir gıda ulaştırmak için buradayız. Bakanlığımızın ilan ettiği “Ürün Bazlı Gıda Denetim Seferberliği” kapsamında denetimlerimiz bu hafta boyunca sürecek. İlçelerimizde de ekiplerimiz eşzamanlı olarak denetimlerine devam etmektedir. Hepinize sağlıklı günler diliyorum.” Dedi.
Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ilan ettiği “Ürün Bazlı Gıda Denetim Seferberliği” kapsamında yapılan
denetimler bu hafta boyunca tüm ilçelerde ve il merkezinde devam edeceği bildirildi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN