Motorlu araçlar teknoloji görünümlü eğitim atölyesi açılıyor

Motorlu araçlar teknoloji görünümlü eğitim atölyesinin 27 Ekim Çarşamba günü gerçekleşecek olan açılışına Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir tüm Fethiye halkını davet etti.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Son Dakika 48 - Ersin DAL

AÇILIŞ 27 EKİM ÇARŞAMBA GÜNÜ
Motorlu araçlar teknoloji görünümlü eğitim atölyesinin açılışının 27 Ekim Çarşamba günü olduğunu belirten Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar odası başkanı Mehmet Soydemir “değerli esnaf sanatkar kardeşlerim sizlerin destekleri ile motorlu araçlar teknoloji görünümlü eğitim atölyesini açılışını sizlerle birlikte gerçekleştirmek istiyoruz. Açılış tarihimiz 27 Ekim Çarşamba günü saat 11’de yani eski adı ile çıraklık eğitim merkezinde şimdi ki adıyla da meslek eğitim merkezindedir. Bütün esnaf ve sanatkarlarımızı bu açılışıma davet ediyorum. Bu eser esnaf ve sanatkarımın eseridir, onun için sanayide ki bütün herkesi okulumuzun açılışa davet ediyorum. Ben esnaf ve sanatkarıma teşekkür ediyor ve saygılarımı sunuyorum” dedi. 

BU TEKNOLOJİ ATÖLYESİ ESNAF VE SANATKARDAN GELEN BİR TEKLİFTİ
Esnaf ve sanatkarların böyle bir talepte bulunması üzerene çalışmalar yaptıklarına değinen Başkan Soydemir, “2 yıl önce 2018’de esnaf ve sanatkardan bana bir teklif geldi sanayi de motor bölümünde atölye yapmak için teklif geldi. Biz de esnaf ve sanatkarımla konuştuk, paylaştık meslek eğitim merkezi müdürüm ile motor bölümü Recep hoca ile konuştuk bu bölgede bizim çıraklarımız, kalfalarımız, öğrencilerimiz Aydın, Antalya, Denizli bölgesinden eğitim alıyorlardı. Sanayiden geldiler “başkanım buraya çıraklarımız eğitim için gidiyor Fethiye’ye açarsak bu yükten kurtulacaksın” dediler bende esnaf ve sanatkarımın destekleriyle, onların emekleri çok fazladır. Bize bunu emir verdiler, yaptık, hizmetlerine sunduk 200 tane öğrencimiz vardı şimdi ise 410 tane öğrencimiz oldu. Ne kadar iyi bir iş yaptığımız esnafların ne kadar iyi bir iş yaptığı bellidir. Ben de 27 Ekim Çarşamba günü saat 11’de bütün esnaf ve sanatkarımı, çırakları, kalfaları atölyenin açılışına bekliyorum” şeklinde konuştu.

1200 TANE ÖĞRENCİMİZ VAR
150 tane öğrenci ile başladıklarını fakat şuanda 1200 tane öğrencileri olduğunun altını çizen Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, “Tuzla’da ki Honda motor fabrikası CİO’su, Japonlarla iş yapmak kolay değil binanın fiziki durumunu çıkardılar. Açılışımız da CİO’muz da gelecek, onlar yaptığı için dizaynı döşedi bizde hizmete sunacağız. Honda motorla buluşmamızın sebebi değerli bir kardeşimiz vardır, Honda motor Fethiye ilçe yetkili servisidir. Kendine ben teşekkür ediyorum. 2022 yılında biz esna sanatkarlar odası meslek eğitim merkezinde artık 1200 tane öğrencimiz oldu. Biz başladığımız da 150 tane öğrenci ile başlamıştık, derslik yetmiyor 3. Katta öğrencilerimize orada eğitim verdireceğiz. Bir de şuan da motor bölümünün karşısına ek bir tane daha bina yapacağız çünkü önemli bir bina önümüzde ki günlerde inşallah 2022 bu binaları yapacağız” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN