Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat'ın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Her biri kendi alanında uzman, tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışını benimseyen gazetecilerimiz, demokrasinin temel taşlarından biridir. Güçlü bir demokrasi için özgür ve bağımsız bir medyanın varlığı elzemdir. Bu noktada özgür gazetecilerimiz, toplumu aydınlatma ve bilgilendirme görevini titizlikle yerine getirmektedir.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Son Dakika 48

Gazetecilik, doğru bilgiye ulaşma ve bunu kamuoyuyla paylaşma sorumluluğu gerektiren bir meslek olduğu kadar, özveri ve cesaret isteyen bir uğraştır. Hiçbir sorumluluktan kaçınmayarak, toplumun vicdanı, gözü ve kulağı olan gazetecilerimiz, olağanüstü koşullarda bile, doğruluktan ve tarafsızlıktan ödün vermeden, mesleğini büyük bir emek ve çabayla yürütmektedir.
Türkiye’de gazeteciler yazdıkları veya söyledikleri nedeniyle cezaevinde tutuluyor. Gazeteciler özgürlüğünü yitirirken toplumumuz haber alma hakkını, ülkemiz de demokrasisini kaybediyor. Özgür gazeteciler, ya hürriyetlerine yönelik baskıyla ya da ekonomik baskılarla yıpratılmaya çalışılıyor.
Bilgi, birikim ve hayat tecrübeleri ile alternatif bir bakış açısı ile bakan, toplumun bilgi akışını sağlayan, haberleri ulaştıran ve kamuoyunu aydınlatan değerli gazetecilerimizin, 10 Ocak Gazeteciler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyor; halktan taraf olan tüm gazetecilerimize sağlık, sıhhat ve mesleklerinde başarılar diliyorum.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN