Menteşe Belediye Personeline Yüzde 78 Zam

Menteşe Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası arasında 2024 yılı toplu iş sözleşmesi protokolü imzalandı. Buna göre Menteşe Belediyesinde en düşük maaş 30 bin lira oldu. Ayrıca bir yıl içinde tüm işçilere toplam 48 yevmiye ikramiye verileceği açıklandı.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Son Dakika 48

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş personele çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, “2014 yılından bu yana sizlerle birlikte Menteşemiz için çalışıyor, üretiyoruz. 10 yılda önemli projeler ve hizmetlerde bulunduk. Halkımıza hizmet ulaştırma noktasında yaptıklarımızı birlikte başardık. Hiçbir mahallemizi birbirinden ayırmadık. Her mahallemizin imkânlarımız dâhilinde belediyemizin hizmetlerinden faydalanmasını sağladık. Bu bir ekip işidir. Hepinize hizmetleriniz için teşekkür ediyorum. Bugün imzaladığımız protokol ile de sizleri enflasyona ezdirmedik. Bütçemizin el verdiği şekilde elimizden geleni yaptık. Emeğin en yüce değer olduğunu bilerek maaşlara % 78 oranında bir zam yaptık. Sosyal yardımlarda ise % 100 oranında bir artışta bulunduk. Buna göre belediyemizde en düşük günlük ücret 918,00 TL oldu. En düşük maaş ise 30 Bin lira olarak belirlendi. Bir yıl içinde tüm işçi kardeşlerimize toplam 48 yevmiye ikramiye, 1 Mayıs İşçi Bayramında ise 1.500 TL ikramiye verilecek.” dedi. 
Başkan Gümüş, “Ayrıca Belediyemizde çalışan 45 kadrolu işçi kardeşlerimize de %74 oranında bir zam yaptık. Sosyal yardımlarda da yine % 100 oranında bir artış gerçekleştirdik. Belediyemizde çalışan kadrolu işçilerin en düşük günlük ücreti 1.151, 44 TL,  en düşük maaş ise 39.532, 61 TL oldu. Toplu iş sözleşmemiz belediyemize ve Menteşemize hayırlı olsun. Ailelerinize, sevdiklerinize sevgilerimi iletiyorum.” dedi. 
DİSK Genel İş Şube Başkanı Uzay Kocabaş, ücret zammı konusunda emeği geçenlere teşekkür ederek, “Öncelikle Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Enflasyonun her geçen gün arttığı, yaşama koşullarının zorlaştığı bugünlerde yapılan zam hepimize hayırlı olsun." diye konuştu.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN