KARACA'DAN 19 MAYIS MESAJI

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca '19 Mayıs Türk ulusunun silkinerek aslına dönmesinin başlangıç günü olarak, tarihe damga vurduğumuz bir gündür' ifadesini kullandı.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Ersin DAL

Başkan Karaca, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: 

"Bugün, 19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak başlattığı kurtuluş mücadelesinin 103. yıldönümünü ve Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutlamanın gururunu yaşıyoruz. 

19 Mayıs 1919 günü, Türk bağımsızlık mücadelesinin temellerinin atıldığı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıktığı gündür. 19 Mayıs, Türk milletinin kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere karşı demir bir yumruk gibi birleşerek kurtuluş mücadelesini başlattığı gündür. 

Yüce Türk ulusunun Kurtuluş Savaşı’nın başladığı gün olan 19 Mayıs 1919, zafere giden yolda ülkemiz adına atılan ilk adımdır. Bu önemli gün ulu önder Atatürk'ün gençlerimize armağanıdır. Bağımsızlığa giden yolun başlangıcı olan 19 Mayıs gününün geleceğimizin teminatı gençlere armağan edilmesi çok büyük anlam taşımaktadır. 

19 Mayıs, yaşadığımız günler ne kadar karanlık, içinde bulunduğumuz süreç ne kadar zor da olsa, damarlarımızdaki asil kana olan inancımızı kaybetmeden, umudumuzu yitirmeden mücadeleye daima devam etmemiz gerektiğini hatırlatır. 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını veren kahraman şehitlerimizi, gazilerimizi bir kez daha saygıyla anıyor, bugünümüzün ve geleceğimizin güvencesi gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum." 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN