FETHİYELİ GAZETECİLERDEN YARDIM SEFERBERLİĞİ VE KAN BAĞIŞI ÇAĞRISI

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi merkezli 7.4 şiddetindeki depremin ardından Türkiye tek yumruk oldu, acılar paylaşılıyor, yardım kampanyaları düzenleniyor. 

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Ersin DAL

Fethiye’deki gazeteciler de Fethiye Kızılay Kan merkezi önünde toplanarak kan bağışı kampanyasına katıldı.
Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan 7.4 şiddetindeki depremin ardından 6.6’ya varan şiddette artçılar devam ediyor. Binlerce binada hasar meydana gelirken, can kaybı ve yaralı sayısının artmasında endişe ediliyor. Yurt genelinde olduğu gibi Fethiye’den de bölgeye yardım seferberliği başlatıldı. Fethiye’deki STK’lar eşya ve nakit kampanyası başlatırken, Fethiye’deki gazeteciler de Fethiye Kızılay Kan merkezi önünde toplanarak kan bağışı kampanyasına katıldı. Fethiye Gazeteciler Derneği, Muğla İnternet Gazetecileri Derneği, Dijital Medya ve Yayıncılar Derneği üyeleri kan bağışında bulundu. 
Fethiye Gazeteciler Derneği Başkanı Osman Baykuş, Muğla İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Seda Köktener, yaptıkları kısa açıklamada, sağlık durumu elveren herkesi kan bağışına, imkânı olanları da ihtiyaçlar doğrultusunda yardım kampanyalarına destek vermeleri çağrısında bulundu.
Fethiyeli gazeteciler Kızılay Kan merkezi önünde toplanarak form doldurdu ve kan verme sırasına girdi. Fethiye’deki duyarlı vatandaşlar da kan merkezi önünde sıra bekliyor.
“GEÇMİŞ OLSUN DİYORUZ”
Fethiye Gazeteciler Derneği Başkanı Osman Baykuş, “Bu sabaha karşı saat 4 sularında Doğu’daki 10 ilimizi etkileyen, AFAD’a göre 7,4 Kandilli ’ye göre 7,7 şiddetinde deprem meydana geldi. Deprem nedeniyle Kızılay’a Fethiye’deki gazeteciler olarak kan bağışına geldik. Fethiye Gazeteciler Derneği üyelerinden atılanlar var. Muğla İnternet Gazetecileri Derneği Başkanımız Seda Köktener ile buradayız. Bütün ülkemize, can kaybedenlere baş sağlığı diliyoruz. Yaralılara acil şifalar diliyoruz, geçmiş olsun diyoruz” şeklinde konuştu.
“ÜZÜCÜ BİR HABERLE GÜNE BAŞLADIK”
Muğla İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Seda Köktener ise, “Üzücü bir haberle güne başladık. Doğu ve Güney Doğu’da yaşanan depremden dolayı birçok vefatımız var, yaralananlarımız var. Herkese baş sağlığı diliyorum. Yakınlarına da sabırlar diliyorum. O bölgede yaşayan, görev yapan gazeteci arkadaşlarımıza da kolaylıklar diliyorum, geçmiş olsun diyorum. Osman Başkanımızın dediği gibi; Muğla İnternet Gazetecileri Derneği, Fethiye Gazeteciler Derneği ve Dijital Medya Basın Derneği olarak biz de üzerimize düşen görevi az da olsa Fethiye’de görev yapan basın mensuplarıyla birlikte kan bağışımızı yaptık. İlerleyen günlerde, dönemlerde yardımlarımız da olabilir.  Bunlarla ilgili açıklamaları yapacağız. Tekrardan o bölgeye ve çalışan gazetecilere geçmiş olsun diyoruz. İnşallah böyle felaketler bir daha başımıza gelmez diyorum” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN