Fethiye'ye 20 Bin Kişilik Ek İçme Suyu Çalışması

Muğla Büyükşehir Belediyesi, nüfus artışı nedeniyle içme suyu sorunu yaşayan Taşyaka, Patlangıç ve Pazaryeri Mahalleri için ek içme suyu kaynağı buldu. Ekipler 24 saat boyunca aralıksız çalışarak 12 bin kişiye yetecek miktarda suyu sisteme dahil ederken ikinci etapta 8 bin kişiye yetecek ek kaynağı sisteme dahil edecek.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Ersin DAL

İl genelinde vatandaşlara kesintisiz içme suyu sağlamak için yoğun mesai harcayan Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ ekipleri son olarak Fethiye’de önemli bir çalışma gerçekleştirdi. Nüfus artışı nedeniyle Taşyaka, Patlangıç ve Pazaryeri mahallelerinde özellikle yaz aylarında yaşanan su sorunu yapılan çalışma ile ortadan kaldırıldı.

8 ila 10 Günde Yapılabilecek Çalışma 1 günde Bitti

Bölgede yaşayan vatandaşlara kesintisiz içme suyu sağlanması için çalışma başlatan ekipler öncelikle 30 lt/sn ek içme suyu kaynağı buldu. Bu kaynağı Taşyaka, Patlangıç ve Pazaryeri Mahallelerini besleyen içme suyu deposuna aktarmak için 1200 metrenin üzerinde hat yapılması planlandı. Çalışma kapsamında 6 iş makinesi, 3 kamyon, 5 araç ve 22 personel 24 saat boyunca aralıksız çalıştı. 8 ila 10 günde yapılabilecek çalışma ekiplerin büyük özverisi ile 1 günde tamamlandı.

2. Etapta 20 Lt/sn Ek Su Sisteme Dahil Edilecek

İlk etapta 3 mahalleye 30 lt/sn su sağlanırken önümüzdeki günlerde yeni bir su kaynağının daha sisteme dahil edilmesi ön görülüyor. Toplamda 50 lt/sn ek su sağlanması ile birlikte bölgede 20 bin kişiye yetecek ek kaynak bulunmuş oldu. Tüm bu çalışmalarla birlikte üç mahallenin içme suyu sorunu ortadan kalktı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN