Fethiye'de tekneciler Ramazan Bayramı hazırlıklarına devam ediyor

Tekneciler bayramla birlikte turizm sezonunun açılmasını bekleyerek, geçen seneye nazaran Fethiye'ye daha fazla turist beklediklerini ifade etti. 

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Ersin DAL

Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala Fethiyeli tekneciler rezervasyon almaya başladı. Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne uzatılmasıyla birlikte Fethiyeli tekneciler yaz sezonunun erken açılacağını dile getirdi. 

Fethiye’de tur teknesinde kaptanlık yapan Rızvan Apaydın, “Bayrama hazırlık yapmaya devam ederek yetişmeye çalışıyoruz. Şimdiden insanlar tur sormaya başladı ve bayramı 9 günlük tatilden dolayı yoğun geçeceğini düşünüyoruz. Yerli turistler Fethiye’yi çok seviyorlar ama bu sezon yabancı turist akını da olacaktır. Dünyanın hiçbir yerinde olmayan koylar Fethiye’de var ve tüm dünya bu koyları çok seviyor” diye konuştu. 

Geçen seneye göre daha fazla turist bekleyen tekneciler bayramla birlikte yeni sezon fiyatlarının da değiştiğini ifade etti. Rızvan kaptan, “Diğer tekneci arkadaşlarla sürekli olarak görüşüyor ve fikir alışverişinde bulunuyoruz. Bu sene en düşük fiyatların 10 ila 12 bin arasında olacağını ön görüyoruz. Yeme içme her zaman ekstra oluyor ve misafirlerimizin seçecekleri menüye göre fiyatlar değişebiliyor” dedi.

Ramazan Bayramı’nda 12 kişilik bir teknenin günü birlik kiralama bedeli 10 bin liradan başlıyor. Yeme, içme menüleri eklenince fiyat değişebiliyor. Çıkılan turda 4 ile 5 koy arasında gezintiye çıkabiliyor ancak istenildiği takdirde bir koyda da günü bitirmeniz mümkün oluyor. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN