DEVRİM VE DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ ANILDI

Fethiye Belediyesi, FETAV ve Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte 24 Ocak Devrim Ve Demokrasi Şehitleri anıldı.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Ersin DAL

Fethiye’de “24 Ocak Devrim Ve Demokrasi Şehitleri Anma Etkinliği” kapsamında bir dizi etkinlikler yapıldı. Uğur Mumcu Büstü önüne çelenk sunumu ile başlayan program Bahriye Üçok Parkı’nda devam etti. Akabinde Atatürkçü Düşünce Derneği Fethiye Şubesi’nde sürdürülen program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Programın devamında ADD Başkanı Nursel Türetken günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Sonrasında program, şarkılar ve türküler ile devam etti.
“AZİZ ŞEHİTLERİMİZİN KANLARINI YERDE BIRAKMAMA KARARLILIĞIMIZI GÖSTERMEKDİR”
Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapan ADD Başkanı Nursel Türetken, “Çeşitli etkinliklerdeki amacımız aziz şehitlerimizin kanlarını yerde bırakmama kararlılığımızı göstermek. Türkiye Cumhuriyeti’ne yönelik çeşitli iç ve dış tuzakları halkımıza göstermek. Laik Cumhuriyet’imizi ilelebet payidar kılma yolundaki çalışmalardır. Laik Cumhuriyet düşmanları; uluslaşma bilincinden korkanlar, kadın ve çocuk haklarını ayaklar altına alanlar, örgütlü toplumu tehdit olarak görenler, Yeni Osmanlıcılık hayaliyle Orta Doğu bataklığına sokmak isteyenler, teokratik devlet düzeni isteyenler, aklın ve bilimin önderliğinde aydın ve çağdaş bir Türkiye istemeyenler, en önemlisi temel hak ve hürriyetlerimizden olan bilgi edinme, haber alma, düşüncelerimizi yayma, dünyayla bağ kurmamızı istemeyen, basın sansürü çıkartarak bizi susturmak isteyenlerdir” ifadelerini kullandı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN