'DESTAN ÇANAKKALE' İSİMLİ KİTABINI KARACA'YA HEDİYE ETTİ

Fethiye Belediye Başkanı  Alim Karaca'yı makamında ziyaret eden yazar Selahattin Kara, Karaca'nın Vatan ve Millet duygusunu özümsediğini belirterek, 'Şehit ve Gazilerimize verdiği değer, gösterdiği yakınlık bizleri çok mutlu ediyor'  ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Ersin DAL

Çanakkale destanının Dünya’da ki tek savaş destanı olduğunu belirten Yazar Selahattin Kara “ Askeri Stratejik Araştırma Merkezi’nin belgelerinden faydalandım.  Türkiye’yi karış karış gezdim. Çanakkale Savaşı’nın 100. Yılında Genelkurmay’ın özel izniyle, Anıtkabir’de imza günü düzenledim. Sırada, Kara Savaşları, Deniz Savaşları ve Ortaokul ile Liseler için Çanakkale Savaşlarını, daha detaylı  anlatan, basım aşamasında 3 kitabımız daha var. Şehitlerimizi, İl il, İlçe ilçe, şehitlik pafta numaraları ve lakaplarına kadar anlattığımız destansı eserler. Özellikle Muğla ve Fethiye özelinde vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi, belki de ilk kez bu kitaplarda bulacak vatandaşlarımız. Geçmişimizi unutmadan, geleceğimize sahip çıkmak, gençlerimizin ve bizlerin vatan görevidir” diyerek Alim Karaca’ya teşekkür etti.
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ise, Yazar Selahattin Kara’ya ziyaretinden ve ortaya koyduğu  eserden dolayı teşekkür etti. En kısa zamanda Gaziler Derneğinin üyeleriyle Çanakkale Şehitliği’ni ziyaret edeceklerini belirten Karaca “ Onlar için ne yapsak azdır. Hepimiz elimizden geldiğince tarihimize ışık tutmaya, unutmamaya ve unutturmamaya çalışacağız” dedi. Başkan Karaca ilk fırsatta, yazar Selahattin Karaca’ya imza günü yapmaktan mutluluk duyacaklarını belirtti.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN