'BU İLDE GÖREV YAPMAK BÜYÜK ŞANS'

Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu (GGF) tarafından düzenlenen geleneksel gazeteciler teşvik ödül töreni için Gaziantep'e gelen Gazeteciler Valiliği ziyaret ederek Vali Yardımcısı İlker Eker ile biraraya geldi. Gazeteciler gününü kutlayan ve bu mesleğin kutsal olduğunu belirten Eker, 'Gaziantep üretim gücüyle Türkiye'yi doyuracak kapasiteye sahip. Bu ilde görev yapmak büyük şans' dedi. 

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Ersin DAL

İLK ZİYARETİ REKTÖRE YAPTILAR
Bölge illerinden gelen Gazeteciler Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın’ı ziyaretlerinin ardından Vali Yardımcısı İlker Eker’i makamında ziyaret etti. Ziyarete Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu (GGF) Başkanı Mehmet Çelik, Gaziantep Basın Cemiyeti Başkanı ve Anadolu İnternet Gazetecileri Federasyonu Genel Başkanı Arif Kurt, Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Başkanı Erdoğan Erişen, Eğe Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Seda Köktener, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Ali Cihangir, Nevşehir, Kırşehir, Mersin, Kahramanmaraş, Ordu, Kilis, Şanlıurfa, Muğla, Batman, Siirt, Şırnak, Adıyaman, Mardin’den, Gaziantep,Malatya, Elazığ’dan gelen çok sayıda cemiyet başkanı katıldı.

'BU İLDE GÖREV YAPMAK BÜYÜK ŞANS'

BU İLDE GÖREV YAPMAK BÜYÜK ŞANS
Vali Yardımcısı Eker, Gaziantep’in tarihi, kültürel zenginliklerinin yanı sıra sektör çeşitliliği açısından da oldukça zengin olduğunu belirterek, “Bu şehirde görev yaptığım için kendimi şanslı görüyorum. Gaziantep üretim gücüyle Türkiye’yi doyuracak kapasiteye sahip. Bu ilde görev yapmak büyük şans” dedi.
Vali Yardımcısı Eker, gazetecilerin kutsal bir görev yaptığını belirterek, “Gazeteciler fedakarca çalışıyor. Bunu depremde de gördük. Türkiye’nin her yerinden deprem bölgesine yardım yapıldı. Bunda sizlerin katkısı büyük. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüz şimdiden kutlu olsun” dedi.

AİGF Genel Başkanı Arif Kurt’da, deprem bölgesinde haber akışını sağlayan gazetecileri ödüllendireceklerini belirterek, Vali Yardımcısı Eker’e teşekkür etti.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN