BAŞSAVCI VE HAKİMLERE VEDA PROGRAMI

Hakimler ve Savcılar Kurulu 2022 yaz kararnamesi kapsamında Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı görevinden Tekirdağ Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığı'na atanan Ünal Bingül, hakim ve savcılar için veda programı düzenlendi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Son Dakika 48 - Son Dakika 48

Hakimler ve Savcılar Kurulu 2022 yaz kararnamesi kapsamında Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı görevinden Tekirdağ Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığı’na atanan Ünal Bingül, hakim ve savcılar için Adalet Komisyonu Başkanı ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Abdülkadir Ungan tarafından veda programı düzenlendi. 

Liberty Fabay Hotel’de düzenlenen yemekli programa Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül, Ortaca Cumhuriyet Başsavcısı Emre Genç, hakimler, savcılar ve aileleri katıldı. Fethiye’de görev yaptığı süreçte çok güzel bir ortamda çalıştığını kaydeden Başsavcı Bingül, gönlünün her zaman Fethiye’de olacağını belirtti. 

Geçtiğimiz günlerde açıklanan kararname doğrultusunda Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül, Tekirdağ Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanmıştı. Bunun yanında Fethiye Cumhuriyet Savcısı Ercan Akın-Kocaeli Cumhuriyet Savcılığı’na, Fethiye Cumhuriyet Savcısı Murat Çalışkan-Büyükçekmece Cumhuriyet Savcılığı’na, Fethiye Cumhuriyet Savcısı Doğucan Ayata-Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Savcılığı’na, Fethiye Hakimi Kübra Toper Başbağ ise Ankara Hakimliği’ne atandı. 

Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül, “Bakanlığımız ile Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun takdiri ile Tekirdağ Bölge Adliye Mahkemesi’nin kurucu Başsavcısı olarak atandım. Savcı ve hakim arkadaşlarım da diğer illere atandılar. Fethiye Adliyemizde bir yıl boyunca çok güzel bir ortamda çalıştık. Birlik ve beraberlik içerisinde adaleti tecelli ettirmeye çalıştık. Arkadaşlarımızın hepsi pırıl pırıl insanlar. Büyük bir özveriyle görevlerini yerine getirdiler. Fethiye gibi ülkemizin ve dünyanın incisi bir ilçede çalışmaktan büyük mutluluk duydum. Gönüllerimiz her zaman bir. Fethiyelileri ayrı Yörükleri ayrı seviyoruz. Bir yıl içerisinde burada çok güzel geri dönüşler aldım. Şimdi önümde çok önemli bir görev var. Siz basın mensubu arkadaşlarıma da çok teşekkür ediyorum. Büyük bir özveriyle adliyede gerçekleşen olayları, hiçbir katkı olmadan olduğu gibi kamuoyuna aktararak; vatandaşın bilgi alma hakkını sağladınız. Allah vatanımıza, devletimize zeval vermesin. Bizler bayrak yarışı içerisinde görevlerimizi yürütüyoruz. Fethiye’den hiçbir zaman ayrılmayacağız” şeklinde ifadeler kullandı. BAŞSAVCI BİNGÜL'E VEDA PROGRAMIBAŞSAVCI BİNGÜL'E VEDA PROGRAMIAçıklamasını sürdüren Başsavcı Bingül, “Bir yıllık görevimiz sırasında, Bakanlığımız ve HSK’nın takdiriyle Fethiye’ye çok ihtiyaç olan 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ni kurduk. Oraya da çok donanımlı arkadaşlarımız başkan ve üyeleri olarak geliyor. Fethiye için büyük ihtiyaçtı. Bir tane Ağır Ceza Mahkemesi yükü kaldıramıyordu. Yine bir yıllık dönemde 45 dönümlük yeni adliye için arsa tahsisini sağladım.  Burada amacım Fethiye’ye gerçekten ihtiyacı olan yeni ve modern bir adliye kazandırabilmekti. Benim yerime göreve gelecek arkadaşımız pırıl pırıl ve bu göreve layık birisidir. İnşallah ona Fethiye’mize yeni bir adliye binası yapmak nasip olur. Fethiye Adliyesi’nde hakim ve savcılarımızın iş yükü her geçen gün artmaktadır. Yeni adliye binası ile birlikte Fethiye Adliyesi’nde hakim ve savcı sayısı artacak gibi gözüküyor. Yeni gelen arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum” dedi. 

Tayin olan hakim ve savcılar Fethiye’de görev yaptıkları için büyük mutluluk duyduklarını dile getirdiler.BAŞSAVCI BİNGÜL'E VEDA PROGRAMI

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN