Başkan Aras 'Bayramda her türlü duruma karşı hazırız'

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, büyükşehir ve MUSKİ'nin bayram hazırlıkları ile ilgili bir açıklama yaptı.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Son Dakika 48

Kurban Bayramı’nda turistik bölgelerde beklentinin fazla olduğunu belirten Başkan Aras “Turistik tesislerimiz bayramı iple çekiyorlar. İki gün önce Bodrum’daydım, o gün bile trafik yoğunluğu fazlaydı. Bodrum’a yaklaşık bir milyon civarında turist gelir, Muğla geneline geçen yıl 3 milyon turist gelmişti bu bayram 4 milyon civarında olması bekleniyor. Biz de büyükşehir belediyesi olarak yoğunluğa göre önlemlerimizi aldık, tüm ekiplerimiz teyakkuzda. Turistik yerlerde daha yoğun olmakla birlikte tüm bölgelerimizde MUSKİ ve diğer tüm birimlerimiz hazır.” dedi. 

Son günlerde çıkan yangınlara da değinen Aras “Biliyorsunuz ilimizde bu hafta iki bölgede yangın çıktı. Tabi ki bu yangınlar kendiliğinden çıkmıyor, insan müdahalesi istemeden de olsa var. Çok basit önlemlerle insan kaynaklı yangınları engelleyebiliriz. Özellikle trafiğin yoğun olduğu anlarda ne yazık ki etrafa atılan bir cam şişe bir sigara izmariti bu yangınlara sebep olabiliyor. Tüm vatandaşlarımızdan bu konuda hassas davranmalarını, araçlardan dışarıya madde atmamalarını rica ediyoruz. Ayrıca piknik gibi etkinlikler için ormanları tercih etmesinler. Bu havalarda büyük bir yangın riski var, en ufak bir hatada binlerce hektar orman kaybolabilir.” İfadelerini kullandı. 

Yaz sezonunda artan ve özellikle bayramda yüksek oranda artacak olan popülasyon sonrasında yerel halkın su durumu konusunda tedirgin olduğunun farkında olduklarını belirten Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras “Su konusunda önlemlerimizi aldık. Bodrum için Güvercinlik arıtma tesisinin kapasitesini yüzde 20 arttırarak Bodrum’un şartlarını biraz daha iyileştirdik. Normal nüfusa göre şuan yeterli durumda fakat yoğun artışta yer yer yetersizlik oluşabilir. Bu durum karşısında da önlemlerimizi aldık, herhangi bir durumda anında müdahale için tüm ekiplerimizin izinlerini iptal ettik. Turistik bölgelere takviye yaparak bu dönemi sorunsuz şekilde geçirmek için çalışıyoruz. Çağrı merkezlerimiz 24 saat açık, vatandaşlar su veya başka bir konuda da bize her an ulaşabilir.” İfadelerini kullandı. 

Başkan Aras “Bizler her türlü hazırlığımızı yaptık. Vatandaşlarımızdan da önemli konularda ekiplerimize destek olmalarını talep ediyoruz. Umarım hep birlikte sorunsuz bir bayram dönemi geçiririz. Tüm vatandaşlarımıza hayırlı bayramlar diliyor, kazasız belasız bir bayram geçirmeyi temenni ediyorum” dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN