Akgedik Barajından Bodrum'a su verilmesini sağladı

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri yaptığı içme suyu hattı ve deposu ile birlikte Akgedik Barajından Bodrum'a su verilmesini sağladı.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Ersin DAL

Yaşanan kuraklık nedeniyle Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından Bodrum Geyik ve Mumcular Barajları kapatılmıştı. Bu nedenle MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından Yarımadanın birçok farklı noktasında ek içme suyu çalışmaları yapıldı. Yapılan bu çalışmalarla birlikte birçok mahallede su sıkıntısı sona ererken bazı mahallelerde ise su sıkıntısı sürüyordu. Bu nedenle %50’nin üzerinde su stoğu bulunan Akgedik Barajından Bodrum’a su sağlanması için gerekli projeler hazırlandı.

Su Kesintisinin Önüne geçildi

MUSKİ tarafından hazırlanan projelerin izin süreçlerinin arından ilk kazma vurularak çalışmalar başladı. Çalışmalar kapsamında MUSKİ ekipleri tarafından bölgeye yeni içme suyu hattı ve içme suyu deposu yapıldı. 28 personel 5 iş makinesi ile hızlı bir şekilde tamamlanan çalışmaların yanı sıra bölgede elektrik nakil hatları ve gerekli düzenlemeler yapıldı.

Çalışmanın sonucunda Bodrum’a Akgedik Barajından günlük 20 bin metreküp ilave su sağlanmaya başlandı. Geyik Barajından su alınamamasından kaynaklı su kesintilerinin önüne geçildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN