22. Geleneksel Deve Güreşi Festivali, 21 Ocak'ta yapılacak

Yatağan Belediyesi 22. Geleneksel Deve Güreşi Festivali, 21 Ocak 2024 Pazar günü Yatağan-Aydın karayolundaki Orman Kavşak Deposu sahasında yapılacak. Yörük kültür ve geleneklerinin gelecek kuşaklara aktarmak için Yörük kültürünün önemli parçaları olan deve ve boğa güreşlerini geleneksel olarak düzenleyen Yatağan Belediyesi, geleneğini bu yıl da sürdürüyor.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Son Dakika 48

Yatağan Belediyesi tarafından bu yıl 22’ncisi düzenlenecek Deve Güreşi Festivali, Ege, Akdeniz ve Marmara bölgesindeki namlı 150 devenin katılımıyla bu yıl da Yatağan-Aydın karayolundaki Orman Kavşak Deposu sahasında yapılacak.

Ücretsiz olarak düzenlenecek güreşlere herkesi davet eden Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, güreş komitesinin kurularak çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.
Başkan Toksöz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Gelenek ve göreneklerimizi ayrıca Yörük kültürümüzü gelecek kuşaklara taşımak için deve güreşi festivalini düzenliyoruz.

Ege, Akdeniz ve Marmara bölgelerinden gelecek 150 devenin güreşeceği festivalin kıran kırana geçeceğini düşünüyorum. Herkesi festivalimize davet ediyor, güreşlere katılacak deve sahiplerine başarılar diliyorum.” dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN