147 Milyonluk Yatırım Tam Kapasite Çalışıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Fethiye'nin Atıksu Arıtma kapasitesini arttırmak ve özellikle Körfez başta olmak üzere kentin doğasının korunması için arıtma kapasitesi arttırılan Fethiye Atıksu Arıtma Tesisi tam kapasite çalışıyor.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Ersin DAL

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 147 milyon 323 bin TL yatırımla kapasitesi 25 bin m3/günden 50 bin m3/güne yükseltilen Fethiye Atıksu Arıtma tesisi tam kapasite Fethiye’ye hizmet vermeye devam ediyor.

Fethiye’de Arıtma Kapasitesi 280 Bine Yükseldi

Fethiye’de özellikle Körfez başta olmak üzere doğanın korunması için arıtma kapasitesini arttıran Muğla Büyükşehir bu kapsamda Fethiye Atıksu Arıtma Tesisinin kapasitesini 2 katına çıkardı. Bu projenin tamamlanmasıyla birlikte 2019 yılında hizmete açılan Ölüdeniz Atıksu Arıtma tesisi ile toplam arıtma kapasitesi yaklaşık 280 bin kişilik nüfusa hizmet verebilecek orana yükseldi. 25 Nisanda açılışı yapılan, kapasitesi arttırılan ve modernizasyonu yapılan tesis tam kapasite Fethiye’ye hizmet vermeye devam ediyor.

Önümüzdeki 25 Yıl Planlandı

Fethiye’ye hizmet veren ve yaklaşık 125 bin kişilik arıtma kapasitesine sahip olan Fethiye Atıksu Arıtma Tesisi Büyükşehir Belediyesi’nin 147 Milyonluk yatırımı ile 2 kat büyütüldü. Yapılan revizyon çalışmalarıyla tesise koku giderici ünite de monte edilirken tesis 250 bin kişiye hizmet verebilecek kapasiteye yükseldi. Ayrıca proje ihtiyaç olması durumunda 2040 yılından sonra daha da büyütülebilecek teknik altyapıya sahip olarak düzenlendi. Ölüdeniz Mahallesinde 2019 yılında tamamlanarak hizmete açılan Atıksu Arıtma Tesisi de 30 bin kişilik kapasite ile hizmet veriyor. 2 tesis ile birlikte Fethiye’de ki arıtma kapasitesi yaklaşık 280 bin kişiye yükseldi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN