Zarf Şakasını Yapanların Kimlikleri Şok Etti

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi- Muğla Meslek Yüksekokulu'nda Kimya ve Kimyasal İşleme Teknolojileri Bölümü, Kozmetik Teknolojileri Programı'nda görev yapan Doç. Dr. İbrahim Kıvrak'ın makam odasının kapısının altına bırakılan zarfın içindeki maddenin nişasta olduğu öğrenildi.

PAYLAŞ

FERDİ YAVUZ- Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi- Muğla Meslek Yüksekokulu'nda Kimya ve Kimyasal İşleme Teknolojileri Bölümü, Kozmetik Teknolojileri Programı’nda görev yapan Doç. Dr. İbrahim Kıvrak'ın makam odasının kapısının altına bırakılan zarfın içindeki maddenin nişasta olduğu öğrenildi. Kıvrak’ın makam odasına o zarfı bırakanların kimlikleri ise şok etkisi yarattı. İçinde nişasta olan zarfı, Meslek Yüksekokulu’nda görev yapan iki öğretim görevlisinin bıraktığı ortaya çıktı. Olayla ilgili 2 öğretim üyesi gözaltına alınırken, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ise açıklama yaptı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Muğla Meslek Yüksekokulu Kimya ve Kimyasal İşleme Teknolojileri Bölümü, Kozmetik Teknolojileri Programı’nda görevli Doç. Dr. İbrahim Kıvrak'ın makam odasının kapısının altına bırakılan zarfın içindeki maddenin nişasta olduğu öğrenildi. Yapılan incelemeler sonrası Emniyet mensuplarınca gözaltına alınan öğretim görevlileri tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Meslek Yüksekokulu’nda yaşanan bu olayın ardından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi tarafından yazılı bir basın açıklaması yapıldı. Olayın üzüntüyle karşılandığının belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Bazı basın organlarında, Üniversitemiz Muğla Meslek Yüksekokulunda görev yapan öğretim üyemizin odasına öğle yemeği saatinde içerisinde beyaz tozun bulunduğu bir zarfın bırakılmış olduğu haberi yer almıştır. Zarfı alan öğretim üyemiz, derhal sağlık ekiplerine ihbarda bulunmuş; polisin, sağlık ve AFAD ekiplerinin olay yerine gelmesiyle bina bir süreliğine karantina altına alınmış ve zarf incelenmek üzere Ankara’ya gönderilmiştir. Yapılan incelemeler sonucunda zarfın içerisindeki maddenin nişasta olduğu belirlenmiştir. Kolluk kuvvetlerinin ve sağlık ekiplerinin konuyla ilgili meşgul edilmesi Üniversitemizde ayrıca üzüntü yaratmıştır. Zarfı bırakan kişilere ilişkin idari ve adli işlemler devam etmektedir."
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN