ZABITA EKİPLERİ DİLENCİLERE GÖZ AÇTIRMIYOR

Halkın huzur ve sağlığını korumak amacıyla Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri denetimlerini aralıksız devam ettiriyor.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Ersin DAL

Kişinin dilenmesi ya da çocuklarının dilendirilmesi toplumun değer kimlik ve acıma duygularını istismar ederek haksız kazanç elde etmek olduğunu belirten Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürü Sadık Bağlan, “Kişinin dilenmesi ya da çocuklarının dilendirilmesi toplumun değer kimlik ve acıma duygularını istismar ederek haksız kazanç elde etmesidir. Bu durum toplumda kimsesizlere, yoksullara yardım etme yönündeki yaradılışımız gereği barındırdığımız insani duygularımızın zayıflamasına yol açtığı bilinen bir gerçektir” ifadelerini kullandı. 

Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürü Sadık Bağlan yaptığı yazılı açıklamada, “Kişinin dilenmesi ya da çocuklarının dilendirilmesi toplumun değer kimlik ve acıma duygularını istismar ederek haksız kazanç elde etmesidir. Bu durum toplumda kimsesizlere, yoksullara yardım etme yönündeki yaradılışımız gereği barındırdığımız insani duygularımızın zayıflamasına yol açtığı bilinen bir gerçektir. Bu sebeple kişi ya da kişilerin, çocukları fiziksel veya engelli vatandaşlarımızın dilendirilmesidir. Dilencilikte araç olarak kullanılması suç olarak tanımlanmıştır. Ancak dilencilik yaptırılmak suç iken, dilencilik yapmak suç olarak değil 5326 Sayılı Kabahatler Kanununun 33. Maddesine göre “kabahat” olarak düzenlenmiştir. Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğümüzce Belediye sınırları içinde belde düzeninin sağlanması, halkımızın huzur ve sağlığını korumak amacıyla yetkili kılındığımız kanun, tüzük, yönetmenliklerce istinaden görevlerimizi ifade ettiğimizi, bu bağlamda 7/24 çalışma esası ile görevli olan personelimizin dilencilik kabahati işleyen kişi ve kişilerle mücadele içerisinde olup dilencilik faaliyetinden men edilerek idari yaptırım karar tutanağı tanzim edilerek cezai işlem uygulandı” ifadelerine yer verdi. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN