TOBB Tarafından KGK Bilgilendirme Semineri Düzenlendi

TOBB tarafından KGK bilgilendirme semineri Ankara'da düzenlendi. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, seminerde Kurul Üyelerinden, genç kızlara başarı öykülerini anlatarak, rol model olmalarını istedi.

PAYLAŞ

TOBB tarafından KGK bilgilendirme semineri Ankara’da düzenlendi. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, seminerde Kurul Üyelerinden, genç kızlara başarı öykülerini anlatarak, rol model olmalarını istedi.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) Bilgilendirme Semineri gerçekleştirildi. 10-11 Şubat tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilen seminere, Muğla KGK Başkanı Mehtap Şeniz Çahan, Başkan Yardımcıları Dr. Öğretim Üyesi Aslı Karataş, Duygu Ağırman, Aylin Kurt Özyurt, Ayşe Aras, Kurul Üyeleri Dr. Öğretim Üyesi Gülay Örmeci Güney, Hicran Yeşertener, Gamze Demirci, Nurgül Candan katıldı. 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Kadın Girişimciler Kurulu Bilgilendirme Semineri’nde, Kurul üyelerinden, genç kızlara başarı öykülerini anlatarak, rol model olmalarını istedi.
Seminerde konuşma yapan Hisarcıklıoğlu, bilgilendirme seminerlerinin, camiayı ve TOBB’u tanımak için çok güzel bir fırsat olduğunu söyledi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kadın Girişimciler Kurulu’nu 2007 yılında kurduklarından söz eden Hisarcıklıoğlu, “Kurullarımızın amacı 81 ildeki kadın girişimci sayısını artırmak. Türkiye’deki tüm girişimciler içinde kadınların oranı 2007’de yüzde 4’ten 2018’de yüzde 9’a çıktı. Türkiye’de girişimcilik bu kadar çok konuşulmaya başladıysa, bunda en büyük rol TOBB’un, Kadın ve Genç Girişimci Kurullarımızındır. Yaklaşık 7 bin gönüllü kadın girişimci, illerindeki Oda ve Borsalarımızın koordinasyonunda bu amaç için seferber oldular. Kurulların birinci görevi, başarılı kadın girişimcileri rol model olarak öne çıkarmak. Diğer kadınların, ‘O yaptıysa, ben de yapabilirim’ demesini sağlamak” diye konuştu.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN