Seydikemer Boks Şampiyonası Tamamlandı

Muğla Boks İl Temsilciliği faaliyet programında yer alan Seydikemer Boks Şampiyonası, yapılan 38 maç ile tamamlandı.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Ersin DAL

Muğla Boks İl Temsilciliği faaliyet programında yer alan Seydikemer Boks Şampiyonası, yapılan müsabakalar ile tamamlandı. 88 sporcu 12 hakem ve 8 antrenörün katıldığı şampiyona çekişmeli ve dostça müsabakalara sahne oldu. En centilmen sporcu ödülleri teknik sporcu ödüllerini verildiği müsabakalarda 2023 U-22 Türkiye Kadınlar ve Erkekler Boks Şampiyonası’nda Türkiye üçüncüsü olan Ortaca ilçesinden Umut Çevik’in kupasını Seydikemer Belediye Başkanı B.Önder Akdenizli verdi.

Seydikemer‘de ilk defa düzenlenen boks maçında vatandaşların ilgisi yoğun oldu.
Sporcuların ödüllerini Seydikemer Belediye Başkanı B.Önder Akdenizli, Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Karakuş, Seydikemer Milli Eğitim İlçe Müdürü İlkay Şemur, Seydikemer Gençlik ve İlçe Spor Müdür Emre Ercan, Seydikemer MHP İlçe Başkanı Mehmet Arıç, Fethiye Ülkü Ocakları Başkanı Oğuzhan Teke ve Muğla Boks İl Temsilcisi Evren Arslan verdi. En teknik sporcu erkek Enes Kubat, en centilmen sporcu Erkek Çağatay Kıvrak, en teknik kadın sporcu Tuğba Çetin, en centilmen kadın sporcu Ece Sarıaslan seçildiler.

Muğla Boks il temsilcisi Evren Arslan konuşmasına şöyle devam etti “Bizleri her faaliyette destek olan Türkiye Boks Federasyon Başkanımız sayın Eyüp Gözgeç beye, Her görüşmemizde bizlere daha çok faaliyet yapmamız gerekiyor deyip destek veren Muğla Gençlik ve Spor il Müdürümüz Sayın Musa Kazım Açıkbaş beye her müsabakalarımızda bizi yalnız bırakmayıp desteklerini esirgemeyen Seydikemer Belediye Başkanımız Sayın Önder Akdeniz beye, sadece 4 gün içersinde organize ettiğimiz bizleri yalnız bırakmayan Seydikemer Gençlik ve Spor il ilçe müdürü Sayın Emre Ercan beyefendiye bizleri organasyonlarımızda hiçbir zaman yalnız bırakmayan Seydikemer ilçe milli eğitim müdürümüz Sayın İlkay Şemur beyefendiye ,Seydikemer mhp ilçe başkanımız Sayın Mehmet Arıç beyefendiye ,Fethiye Ülkü ocakları başkanımız Sayın Oğuzhan Teke beyefendiye ,Seydikemer Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Mustafa Karakuş beyefendiye , Seydikemer Belediye Başkan Yardımcımız Muammer Gökçen beyefendiye , Seydikemer Yazı İşleri Müdürümüz Hasan Çetin beyefendiye , Seydikemer Sosyal işler Müdürümüz Kazım Gürbüz beyefendiye , İş insanı Ali Yarbaşı bey , iş insanı Yener Ertürk beyefendiye , İş insanı Erdal Alcu beyefendiye ,hakemlerimize ,antrenörlerimize ve sporcularımıza çok teşekkür ederim dedi.

Bu Seydikemer’de düzenlediğimiz Muğla Şampiyonası’nda biz bir anlamda daha büyük organizasyonun provasını yaptık. Seydikemer’imize büyük ve güzel uluslararası bir organizasyon getirmeyi planlıyoruz. Bu sene bizim boks faaliyetleri olarak çok yoğun geçti, bazen ayda 2 faaliyet ve her ay 1 faaliyet yaptık bölgemizde bir Fethiye’de ve bir Milas’ta iki defa boks aday hakemlik kursu açtık ,kendi hakemlerimiz yetiştirdik.

Sporcularımızın milli takımda bizleri temsil etmesi için elimizden geleni yapacağız boksumuzu geliştirmek için büyütmek için büyük bir aile olmak için elimizden geleni yapacağız bunlarda hep faaliyetle oluyor ve devlet büyüklerimizin destekleri ile ileri gelen büyüklerimizle oluyor  maddi ve manevi destek olan herkese çok teşekkür ederim “ dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN