ŞEHİT FETHİ BEY TÖRENLE ANILDI

İlçeye ismini veren ve Türk havacılık tarihinin ilk pilotlarından olan Şehit Yüzbaşı Tayyareci Fethi Bey için vefatının 109'uncu yılı dolayısıyla anma töreni düzenlendi.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Ersin DAL

Fethiye Şehit Fethi Bey Parkı’nda düzenlenen törende Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, anıt önüne çelenk bıraktı.
Dalaman’dan askeri erkan törene katılım sağladı
11 ilimizi etkileyen deprem felaketinden dolayı sade bir program eşliğinde gerçekleştirilen anma törenine Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Dalaman Garnizon Komutanı Albay Halil Gökçe, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı adına Binbaşı Serhan Oğuz, askeri erkan, CHP İlçe Başkanı Mustafa Koyuncu, CHP yönetimi, Fethiye Belediyesi birim amirleri, THK temsilcileri, STK başkanları ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.
“Deprem felaketinden dolayı sade bir tören gerçekleştirdik”
Fethiye Belediye Bandosu tarafından istiklal marşının okunmasının ardından anıta çelenk koyma töreni gerçekleşti. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Ülkemizde büyük bir felaket oldu. Fethiye’mize de çok ciddi derecede depremzede geldi. Depremzede vatandaşlarımızı en iyi şekilde ağırlıyoruz. Bu sene Şehit Fethi Bey Anma Töreni’mizi sade bir şekilde yaptık. Şehrimizin ismini aldığı Şehit Yüzbaşı Tayyareci Fethi Bey’e Allah’tan rahmet diliyorum” dedi. Konuşmaların ardından tüm katılımcılar anıt önünde hatıra fotoğrafı çekindi. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN