Muğla'da TFF Grassroots - C Antrenör Lisans Kursu Açılıyor

Muğla'da Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)  ve Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) işbirliğinde TFF Grassroots - C  Antrenör Lisans Kursu açılıyor.

PAYLAŞ

Muğla’da Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)  ve Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) işbirliğinde TFF Grassroots - C  Antrenör Lisans Kursu açılıyor.  Futbol antrenörlüğünün ilk aşaması olan TFF Grassroots -C Antrenör Lisans kursu 16-27 Şubat 2020 tarihleri arasında yapılacak.
Muğla’da Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)  ve Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) işbirliğinde TFF Grassroots - C  Antrenör Lisans Kursu açılıyor.  Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Muğla Şubesi tarafından yazılı bir açıklama yapılarak şu ifadelere yer verildi;
“Resmi açılışı 17 Şubat Pazartesi günü yapılacak olan kursun katılımcılarının tamamı ilimizden olup,Türkiye Futbol Federasyonu Resmi İnternet Sitesinden başvurularını yapmış, başvuru kriterlerine göre ve puanlama sıralamasına uygun olarak tespit edilen 30 kişi, Antrenör adayı olarak kursa katılmaya hak kazanmışlardır. Kurs eğitimcileri olarak Muğla'mızdan yetişen Muğlaspor, Boluspor, Sarıyer, Fenerbahçe ve  A Milli Takım formalarını başarıyla giymiş halen, Türkiye Futbol Federasyonunda  UEFA Antrenör Eğitmeni (TUTOR) ve Futsal Milli Takım Teknik Direktörü olarak görev yapmakta olan Sercan Görgülü ile Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesinde Öğretim Görevlisi olarak çalışmasının yanı sıra TFF’da Antrenör Eğitimcisi (TUTOR) olarak da görev yapmakta olan Fedayi Aksoy görevlendirilmişlerdir. Kursun teori bölümleri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) konferans salonunda, saha uygulamaları da Kötekli Stadı’nda yapılacaktır. Kurs bitiminde yapılacak sınavlar sonucunda kursu başarıyla bitiren adaylar Amatör futbol faaliyetlerinin her yaş grubunda teknik adam, en üst kadınlar ligi dışındaki kadın liglerinde teknik sorumlu ve tüm kadın liglerinde antrenör olarak görev yapabileceklerdir.”
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN