Muğla Ülkü Ocakları Yeni Hizmet Binası Açıldı

Muğla Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı'nın yeni hizmet binasının açılışı yapıldı. Yıllardır özlemi çekilen ve Başkan Burak Demirel'in göreve gelmesi ile büyük çalışmalar sonucu yeni bir binaya kavuşan Muğla Ülkü Ocakları yeni hizmet binasının açılışı oldukça yoğun bir katılımla gerçekleşti.

PAYLAŞ

FERDİ YAVUZ- Muğla Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı'nın yeni hizmet binasının açılışı yapıldı. Yıllardır özlemi çekilen ve Başkan Burak Demirel'in göreve gelmesi ile büyük çalışmalar sonucu yeni bir binaya kavuşan Muğla Ülkü Ocakları yeni hizmet binasının açılışı oldukça yoğun bir katılımla gerçekleşti.
Muğla Ülkü Ocakları yeni hizmet binasının açılışı yapıldı. Muğla’nın Menteşe İlçesi Emirbeyazıt Mahallesi Recai Güreli Caddesi’nde hizmete giren Ülkü Ocakları’nın yeni hizmet binasının açılışına Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, MHP ilçe başkanları, Ak Parti İl ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, Türk Ocakları, Türkiye Kamu-Sen ve Türkav İl Başkanları, partililer ve vatandaşlar katıldı. 
Açılışta bir konuşma yapan Muğla Ülkü Ocakları Başkanı Burak Demirel, Ülkü Ocakları’nın  Türk milliyetçiliği düşüncesini benimseyenlerin ve bu düşünceyi geniş kitlelere aktarmayı hedefleyenlerin bir araya geldiği, idealist karakteri her şeyden üstün tutan, milliyetçi ve nitelikli insan yetiştirmeyi vatan borcu sayan bir anlayışın sarsılmaz ve yıkılmaz kalesi olduğunu belirterek konuşmasına şöyle devam etti; “Kutsal Ocağımızın yeni hizmet binasının açılışına hoş geldiniz, şeref verdiniz.
Türk Milletini yüceltme ve yaşatma davası ancak sizlerin omuzlarında yükselecek ve hedefine varacaktır. Cumhuriyet kurulduğundan bu yana Türk milliyetçileri, millet olmanın ve birlik ruhunun önemi üzerinde durmuşlar, Türk milletinin ebediyete kadar vatanlı ve devletli yaşaması için mücadele etmişlerdir. Hareketimizin Başbuğu merhum Alparslan Türkeş Bey de bütün ömrünü, bu gerçeğin milletimize anlatılması ve benimsetilmesine vakfetmiştir. Merhum Başbuğumuz’un bu düşüncelerle kurduğu en önemli yapılardan birisi hiç şüphesiz Ülkü Ocakları’dır. Türk milletinin varlık, birlik ve bekâsı için her türlü çalışmayı yapma azminde olan Ülkü Ocakları, tarihin yoğurarak millî karakterimiz hâline getirdiği unsurları ve kültürel değerlerimizi yaşatmayı da temel bir hedef olarak benimsemiştir.
Türk milletinin geleceğe dair sönmez umudunun taşıyıcıları, Ülkü Ocaklılardır. Ülkü Ocakları tarihtir. 
Tanrı Dağlarından Tuna Nehri’ne uzanan muhteşem coğrafyanın kalemi ve mürekkebi olmuştur. Binlerce yılın mirası Ülkü Ocaklarıdır. Kuran’a hürmet; Ülkü Ocaklarının ve Ülkü Ocaklıların şiarıdır.
Ülkü Ocakları, millî mefkûrenin adıdır. Ülkü Ocakları sanattır, güzelliğin tarih içerisindeki devridir.
Ülkü Ocakları; bilginin mutfağı, yiğitliğin harmanıdır. Ülkü Ocakları; Alpaslan’da fetih, Fatih’te ufuk, Atatürk’te kurtuluştur. Ülkü Ocakları; Türk milletine, Başbuğ Alparslan Türkeş’e, Lider Devlet Bahçeli’ye evlattır ve ocak dört duvar, yüz metrekare, beş sandalye, 10 bardak çay gibi görünebilir.
 Oysa Turan’dır. Türk cihan hâkimiyeti mefkûresidir. Hedeflerimize ulaşmak için asla pes etmeden, maddi ve manevi gücümüzün son sınırlarına kadar çalışmalı, kolaycılığa kaçmadan faydalı ve kalıcı işler yapmalı, insanlara temas ederek davamızı anlatmalıyız. Kalpleri fethetmeli, gönülleri kazanmalıyız. Gönül kazanmak için de her şeyden önce gençlere yönelik bir teklif sahibi olmamız gerekmektedir. Türk gençliğine teklifimiz ahlaklı bir hürriyet, töreli bir şahsiyet, maddi ve manevi kalkınma, mutlu ve güçlü bir ülke, huzurlu güzel bir gelecektir. Yuvamızın sıcaklığı ile hanemizi dolduracağız. Anaokulundan üniversiteye, Türk gençliğinin her bir ferdini öz kardeşimiz olarak görüp onları kutlu davamız ile buluşturacağız, Türklüğü yükseltmek ülküsü ile tanıştıracağız.
İşimiz çok, yükümüz ağır, hedeflerimiz büyüktür. Başarmaktan başka seçeneğimiz de yoktur.
Bu duygu ve düşünler ile bu gayeye daha iyi hizmet edecek bir hale gelen, Muğla Ülkü Ocakları yeni hizmet binasını açmadan önce bu günleri görmeyi bize nasip ettiği için Cenabı Allaha şükürler ediyorum. Bu yeni güzide mekânın hazırlanmasında emeği geçen bütün ülküdaşlarımıza huzurlarınızda teşekkürlerimi sunuyorum. Muğla Ülkü Ocakları’nın yeni hizmet binasının, Büyük Türk Milleti’ne hizmet yolunda hayırlı ve önemli vazifeler görmesini diliyorum.”
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN