MUĞLA'DA İŞE BİSİKLET İLE GİTTİLER

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş ve İl Müdürlüğü Şube Müdürleri 16-22 Eylül 2022 Avrupa Hareketlilik Haftası Kapsamında Kötekli'de bulunan İl Müdürlüğü Lojmanlarından işyerleri olan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Binasına 7 km Bisiklet sürerek gittiler.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Son Dakika 48

Türkiye Bisiklet Federasyonu Muğla Temsilciliği tarafından organize edilen İşime Bisiklet ile gidiyorum etkinliğine Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş’ın yanı sıra Spor Şube Müdürü Serkan Paçalı, Şube Müdürleri Türkiye Bisiklet Federasyonu Muğla İl Temsilcisi İlker Cömert, EnverÇevko Dernek Başkanı Feridun Ekmekçi ve Muğla Karya GSK Bisiklet Kulübü sporcuları ve diğer çalışanlar eşlik etti.

Yurt dışında sıkça gördüğümüz manzaralardan biri olan bisikletle işe gidip gelmeyi Türkiye'de de yapmak imkansız değil diyen Muğla Gençlik ve Spor İL Müdürü Kazım Açıkbaş; Muğla ilimiz Türkiye’de bisikletin en çok kullanıldığı illerden biri. Zaten vatandaşlarımız günlük hayatta Bisikleti bir ulaşım aracı olarak benimsemiş durumda. Sportif anlamda da Sayın Valimizin destekleri ile Türkiye çapında adımızdan söz ettirmeyi başardık.İşe bisikletle gitmek gibi basit bir eylem ancak dünyaya bakışınızdan ülke ekonomisine ve hatta dünyamızın geleceğine kadar geniş bir yelpazede önemli katkılar sağlıyor. Bu nedenle Avrupa Hareketlilik Haftası Kapsamında böyle anlamlı bir etkinlik organize eden Bisiklet İl Temsilciliğimizi kutluyorum” dedi.

Kentsel Hareketliliği teşvik etmek ve insanları aktif hareketlik, toplu taşıma ve diğer temiz akıllı ulaşım çözümleri lehine davranış değişikliğine davet etmek amacı ile her yıl düzenlenen Avrupa Biriliğinin farkındalık oluşturma amacı ile  projelendirdiği Avrupa Harteketlilik Haftası  kapsamında İşe Bisikletle giderek hem sağlıklı yaşam hem de Şehir içi ulaşıma nefes aldırmak amacı ile etkinlik planladıklarını belirten Türkiye Bisiklet Federasyonu Muğla İl Temsilcisi İlker Cömert; Bu kapsam da Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Kazım Açıkbaş ve Şube Müdürlerimizden bu gün araçları bırakarak İşe Bisikletleri ile gitmelerini istedik. Sağolsunlar bizi kırmadılar. Tüm Muğla’ya ülkemize örnek oluşturacak bir etkinlikle Haftaya güzel bir başlangıç yaptık. Katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Etkinliğin önemine değinen Muğla ENVERÇEVKO Dernek Başkanı Feridun Ekmekçi ise, “Kendi başınıza kendi enerjiniz ile normalde olduğundan kat kat fazla verimle yol alıyor olmanın ayrı bir hazzı var. Bunu ancak bisiklet kullandığınız zaman anlayabiliyorsunuz” biz her sene bu haftayı önemli etkinliklerle kutluyoruz. İl Müdürümüzü ve diğer işe bisiklet ile giden herkesi kutluyorum” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN