Milletvekili Otgöz, Yeni Yatırımların Müjdesini Verdi

AK Parti Muğla Milletvekili Yakup Otgöz, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile görüştü. Muğla'ya yapılacak yatırımların değerlendirildiği görüşme Muğla için oldukça verimli geçtiği ifade edildi. Milletvekilleri Otgöz: 'Sözlerimizin arkasındayız.  Biz vaat etmiyoruz. Eser siyaseti yapıyoruz' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Son Dakika 48

Gençlere yeni spor tesisleri kazandırmaya devam ettiklerini belirten AK Parti Muğla Milletvekili Otgöz; “Muğla’mız sadece kültür ve turizm şehri değildir. Kazandırdığımız spor yatırımları ile Muğla’mız gençlik ve spor şehri olarak da ön plana çıkacaktır. Biz vaat etmiyoruz. Eser siyaseti yapıyoruz.” ifadelerini kullandı. Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi.

Otgöz, “22 yıllık AK Parti iktidarlarımız döneminde her alanda olduğu gibi, gençlerimiz için de çok sayıda tesise imza attık. Spor tesisleri,  gençlik merkezleri, öğrenci yurtları kazandırdık.  

Daha önce yatırım programına alınan ve sözleşmesi yapılan spor yatırımlarının ihaleye çıkılması için Gençlik ve Spor Bakanımız ile görüşmüştük. Bu görüşmemizde; hazırlık çalışmaları yapılan spor tesislerinin ihaleye çıkacağı müjdesini aldık. Yaklaşık 600 Milyon TL tutarında yeni yatırıma imza atıyoruz Muğla’mıza yeni spor tesisleri kazandırmaya devam ediyoruz…

Marmaris’e; 1.500 seyirci kapasiteli spor salonu ve gençlik merkezi, 3 adet sentetik çim yüzeyli futbol sahası ile 2 adet tenis kortu,
Seydikemer’e Gençlik Merkezi, Ayrıca Seydikemer Belediyesi’ne ait mevcut futbol sahasının modernizasyonu, Menteşe  Kötekli Mahallesi’ne 1 adet gençlik merkezi,  Ortaköy Mahallemize çim hokey sahası,  4’lü soyunma odası, 500 seyirci kapasiteli tribün ve aydınlatması, 1 adet halı saha yapımı, Ortaca Dalyan kapalı spor salonu için ek ödenek ihtiyacı, Datça’ya;  2 adet halı saha yapımı,  1 adet tenis kortu, Fethiye İmam Hatip Lisesi bahçesine 1 adet sentetik çim yüzeyli futbol sahası, Milas’a 5 adet halı saha yapımı için ihaleye çıkılıyor. Bütün ilçelerimiz için de yeni planlamalarımız devam ediyor. Yatırımlar için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak’a teşekkür ve şükranlarımızı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

   

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN