Meslek Yüksekokulu'nda İçinde Beyaz Madde Olan Zarf Paniği!

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Muğla Meslek Yüksekokulu'nda bir hocanın kapısının altından bırakılan zarf içinde beyaz madde bulundu. Olay yerine AFAD, 112 ve Emniyet bomba imha ekipleri sevk edildi. 

PAYLAŞ

FERDİ YAVUZ- Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Muğla Meslek Yüksekokulu’nda bir hocanın kapısının altından bırakılan zarf içinde beyaz madde bulundu. Olay yerine AFAD, 112 ve Emniyet bomba imha ekipleri sevk edildi. 
 
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne bağlı şehir merkezindeki Meslek Yüksekokulu’nda zarf içinde beyaz bir toz bulunması paniğe neden oldu. Şarbon olabileceği iddiası ile olay yerine AFAD, 112 Acil Servis ambulansları ve emniyet bomba imha ekipleri yönlendirildi.   
 İddiaya göre, Muğla Meslek Yüksekokulu Kimya ve Kimyasal İşleme Teknolojileri Bölümü, Kozmetik Teknolojileri Programında görevli bir hocanın odasının kapısının altından kimliği belirsiz kişi veya kişilerce üzerinde yazı olmayan zarf bırakıldı. Zarfı açan hoca, zarf içinden beyaz bir toz madde çıkması üzerine 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ihbarda bulunuldu. 
İhbar sonrası olay yerine AFAD, 112 Ambulans, Emniyet Müdürlüğü bomba imha ekipleri sevk edildi. AFAD ilk incelemesinin ardından olay yerinden ayrılırken, 112 ambulans ekipleri maske ve koruyucu elbise giydi. Olay sonrası bir kişi tedbir amaçlı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. 
Öte yandan Emniyet ekipleri, bulunan beyaz maddeyi zarf ile birlikte alarak analiz için koruma altına aldılar. Hastaneye tedbir amaçlı kaldırılan bir kişinin ilk belirlemelere göre önemli bir sağlık sorununun olmadığı öğrenildi. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN