KAYMAKAM BALCI'DAN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, 19 Eylül Gaziler Günü için bir mesaj yayınladı.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Son Dakika 48

Balcı yayınladığı mesajda,’’19 Eylül 1921, TBMM tarafından Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Mareşal’ rütbesi ve ‘Gazi’ unvanının verildiği tarihi bir gündür.

Milletimiz, vatanı ve bağımsızlığı için tarih boyunca birlik ve beraberlik içinde tüm zorluklara göğüs germiştir. Yurt edindiğimiz bu topraklar aziz şehit ve gazilerimizin kanı ile sulanarak, şanlı tarihimiz büyük fedakârlıklara şahit olmuştur. Gazilerimiz, fedakârlıklarıyla bizlere nice şanlı zaferler ve kahramanlıklarla dolu bir geçmiş armağan etmiştir. Ay yıldızlı al bayrağımız, onların cesaretleri sayesinde vatanımızın semalarında gururla dalgalanmaktadır. Yaşadığımız toprak parçasını vat anlaştıran, bizlere millet olma şuurunu aşılayan şehit ve gazilerimizin hatırası, milletimizin gönlünde ebediyen canlı kalacaktır.

Bu duygularla şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ülkemizin ve milletimizin bekası için yürüttükleri mücadelede gazilikle şereflenen tüm gazilerimizi şükranla, minnetle anıyor, hayatta olan Gazilerimize sağlık ve huzur dolu bir ömür diliyorum’’ ifadelerini kullandı.

KAYMAKAM BALCI'DAN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN