İl Müftüsü Çapçı'nın Ramzan Bayramı mesajı

Muğla İl Müftüsü Yaşar Çapçı Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, 'Rahmet, bereket ve arınma mevsimi ramazan ayının ardından barış, kardeşlik ve esenlik rüzgârlarının dalga dalga yayılarak bütün hayatı kuşatacağı Ramazan Bayramına kavuşmanın sevincini yaşıyoruz' dedi.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Son Dakika 48

“Bayram, bir ay boyunca iyilik, ibadet ve tefekkürle kendini her yönüyle eğiten müminlere Ramazan-ı Şerif’in en güzel armağanıdır” diyen Muğla İl Müftüsü Yaşar Çapçı bir mesaj yayımladı.

Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Muğla İl Müftüsü Yaşar Çapçı, şu ifadelere yer verdi:

“Bayram; kardeşine tebessüm etmeyi sadaka bilen peygamber ahlakının müntesiplerine, yeryüzündeki kötülüğe karşılık, kardeşlik ve muhabbeti bütün âleme yaymak için büyük bir umut ve azimle çalışan iyilik erlerine, AlemlerinRabbin’den bir hediye ve rahmet vesilesidir.Bayramları anlamlı kılan, can taşıyan her varlığın bu iyilik ve güzellik ikliminden en güzel şekilde istifade etmesidir. Dolayısıyla acı, hüzün ve gözyaşının kuşattığı dünyamızda, bütün müminler olarak aynı hissiyatı ve aynı sevinci yaşamak adına birlik-beraberliğimizi, kardeşlik duygularımızı, gönül köprülerimizi onarmak ve güçlendirmek bayramların bizlere yüklediği en önemli görev olmalıdır.Bu vesileyle, öncelikle anne-babalarımızı, aile büyüklerimizi, akraba ve komşularımızı ziyaret ederek onların gönlünü alalım. Bilhassa bayram yapamayanların bayramı olmaya çalışalım. Sevgi ve merhamete muhtaç; yetim, öksüz, garip, hasta, yaşlı ve kimsesizlerin sevinci olalım. Kardeşlerimiz arasındaki kırgınlıkları ve küskünlükleri bertaraf edelim. Çocuklarımızı da bayramın coşkusuyla buluşturarak onların zihinlerinde güzel hatıralar oluşturalım. Ramazan’da elde ettiğimiz kazanımları ve güzellikleri bayram sonrasına da taşıyarak rahmet ve bereket iklimini yaşamaya devam edelim.Bu duygu ve düşüncelerle, bayramların bayram gibi yaşandığı, barış, mutluluk ve huzurun yeryüzünün her yerine hâkim olduğu bir dünyanın inşasına vesile olması, sağlık ve afiyet içinde, her türlü afetten korunarak, nice bayramlara erişmemiz temennisiyle; Muğlalı hemşehrilerimizin, aziz milletimizin ve tüm İslam Âleminin Ramazan Bayramını tebrik ediyorum. Bu güzel vatanımızın bayrağı altında, bayram sevincini özgürce yaşatan Yüce Allah'a sonsuz hamd-ü senalar olsun; Bu toprakları vatan kılan tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum. Ruhları şad olsun.”

    

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN