Güvenli Ulaşım için Otobüs Denetimlerine Devam Ediliyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri vatandaşların daha güvenli, konforlu ve hijyenik bir ortamda seyahat edebilmeleri için yetki ve sorumluluğu kapsamında kendi envanterine ait siyah plakalı toplu taşıma araçlarını sefere çıkmadan önce denetliyor.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Son Dakika 48

Vatandaşların daha güvenli, konforlu ve hijyenik bir ortamda seyahat etmeleri için çalışan Muğla Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda yetki ve sorumluluğunda bulunan kendi envanterine ait siyah plakalı toplu taşıma araçlarını sefere çıkmadan önce denetliyor. Denetimlerle Seyahat Sırasında Otobüslerde Meydana Gelebilecek Arıza Riski En Aza İndiriliyor MUTTAŞ bünyesinde istihdam edilen Lojistik Destek Personeli ile toplu taşıma hizmetlerinde görevlendirilen otobüslerin sefere çıkmadan önce tüm teknik ve fiziki kontrolleri (far, lastik basıncı, mekanik vb. kontroller) yapılıyor.

Bu kontrollerle otobüslerde seyahat esnasında arıza risklerinin en aza indirilmesi güvenli ve vatandaşların mağdur olmayacağı bir yolculuk sağlanması amaçlanıyor. Bunun yanı sıra araçların temizlik ve hijyen kontrolleri gerçekleştirilirken vatandaşların daha temiz ortamda seyahat etmeleri sağlanıyor. Güvenli ve Ulaşım İçin Denetimler Sürüyor Güvenli ulaşım için yapılan çalışmalar kapsamında toplu taşıma araç sürücülerinin tüm belgelerinin güncel olup olmadığı denetlenerek hızlı, güvenli sonuç veren cihazlar ile alkol oranını nefes yolu ile tespit ediliyor. İl genelinde toplu taşıma hizmetlerinden faydalanan vatandaşların huzurlu, güven, emniyetli ve konforlu bir şekilde seyahat etmeleri için çalışmalar devam ediyor.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN