Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Faaliyet Programında yer alan Basketbol Küçükler Kız İl Birinciliği Müsabakaları Menteşe Spor Salonunda tamamlandı. 

PAYLAŞ

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Faaliyet Programında yer alan Basketbol Küçükler Kız İl Birinciliği Müsabakaları Menteşe Spor Salonunda tamamlandı. 
Okul Sporları Küçük Kızlar İl Birinciliği tamamlandı. Toplamda 100 sporcunun katıldığı müsabakaları;
Bodrum Vedat Türkmen Ortaokulu birinci, Datça Yılmazlar Ortaokulu ikinci, Bodrum Özel Bahçeşehir Ortaokulu üçüncü, Bodrum Cumhuriyet Ortaokulu dördüncü tamamladı. 
Birinci olan Bodrum Vedat Türkmen Ortaokulu Grup Müsabakalarında Muğla’yı temsil edecek.
Dereceye giren takımlara ödül ve başarı belgelerini Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Basketbol İl Temsilcisi Ümit Çolakoğlu, Okul Sporları Tertip Komitesi Üyesi Pembe Yıldırım ve Emre Fenercioğlu takdim etti. 
Ödül töreninin ardından Gençlik ve Spor İl Müdürü İlman, Bodrum Cumhuriyet Ortaokulu özel sporcusu İrem Doğan’a Milli Takım Forması hediye etti. İlman burada yaptığı konuşmada şunları kaydetti; “Gençlerimizin spora yöneltilmesi ders dışı kalan zamanlarını en aktif şekilde değerlendirmeleri, her türlü bağımlılıktan uzak kalmaları, spora yönelmelerini amaçlıyoruz. Sporun bir kültür ve hayat tarzı olarak küçük yaştan itibaren tüm topluma yaygınlaşması konusunda okul sporlarımıza çok büyük önem veriyoruz. 2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılında 35 branşta il birinciliklerimiz yapıldı. 22986 lisanslı sporcumuz müsabakalarda mücadele etti. 1074 sporcumuzu ilimizi temsilen okul sporlarında başka illere yarışmalara gönderdik. Okul sporlarında 8 ulusal faaliyete ev sahipliği yaparak ilimizde 2008 sporcuyu ağırladık. Bu yıl ki hedefimiz daha çok branşta daha çok sporcuya ulaşmak ve daha çok organizasyon alarak ilimizde sporu bir üst seviyeye taşımak. Yarışmalara katılan tüm sporcularımızı tebrik ediyorum. Katılan tüm okullarımıza, öğretmenlerimize, organizasyon boyunca emeği geçen tüm personellerimize teşekkür ediyorum.”
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN