Geleceğin Lider Kadınları Kampı Sona Erdi

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı bugüne kadar yüzlerce genç kadını gönüllü gençlik faaliyetlerine kazandıran, Uluslararası Gençlik Merkezleri'nde faaliyetlere katılarak Gençlik ve Spor Bakanlığı, İl Müdürlüğü ve Gençlik Merkezlerinin vizyon ve misyonuna hakim olmuş 20 genç kadın ile Köyceğiz'de 13-16 Şubat 2020 tarihleri arasında düzenlenen 'Geleceğin Lider Kadınları – Zirve Projesi' kampı sona erdi.

PAYLAŞ

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı bugüne kadar yüzlerce genç kadını gönüllü gençlik faaliyetlerine kazandıran, Uluslararası Gençlik Merkezleri’nde faaliyetlere katılarak Gençlik ve Spor Bakanlığı, İl Müdürlüğü ve Gençlik Merkezlerinin vizyon ve misyonuna hakim olmuş 20 genç kadın ile Köyceğiz’de 13-16 Şubat 2020 tarihleri arasında düzenlenen “Geleceğin Lider Kadınları – Zirve Projesi” kampı sona erdi.
“Geleceğin Lider Kadınları – Zirve Projesi” Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Köyceğiz Su Sporları Eğitim Merkezi’nde 14-15-16 Şubat 2020 tarihleri arasında 3 günlük bir eğitim kampıyla başladı. Gönüllü gençler kamp boyunca Proje Yazma ve Yönetimi, Proje Döngüsü, Demokratik Katılım gibi konularda eğitim ve atölye çalışmalarında eğitim aldılar. 
Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, kamp boyunca proje üreten gençlerin proje sunumlarını 4 saat boyunca tek tek dinleyip, fikirlerini hayata geçirebilmeleri için gerçekçi ve yapılabilir önerileri ile değerlendirdi. Daha sonra yaptığı konuşmada, “Üç gündür devam eden kampımızda gençlerimizin ürettikleri projelerini dinledik, gençlerimizle birlikte projeler üzerinde beyin fırtınası yaptık. Gençlerimiz ve özellikle kadınlarımız geleceğimizin inşasında büyük önem taşımaktadır. Kendilerine fırsat ve imkân verilmesi durumunda gençlerimizin çok güzel projeler ortaya koyduklarını görmekten büyük mutluluk duydum. Hayata geçireceğimiz projelerin gence, bireye, vatandaşa ve topluma gerçek etkisi ve faydası olması için uğraş veriyoruz. Gerçek sorunlarına, ihtiyaçlarına yönelik, kalplere dokunan ve iyi niyetli projelerin olduğunu görmenin memnuniyeti içerisindeyim. Bu tür yenilikçi ve fayda odaklı faaliyetlere İl Müdürlüğümüz olarak daima destek olacağız” dedi. 
Katılımcı gençler, kamp sonunda Liderlik ve Yöneticilik Becerileri konusunda Uluslararası Gençlik Merkezi Müdürü Oktay Tavas’a, ve pazar gününü gençlere ayırarak gençlere verdiği önemi bir kez daha gösteren Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman’a teşekkür ettiler. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN