Fethiye Telmessos'da Fazıl Say ve Nil Kocamangil konseri düzenlendi

Viyolonsel sanatçısı Benyamin Sönmez'in anısına düzenlenen Benyamin Sönmez Klasik Müzik Festivali'nin bu sene 11'incisi açılış ve anma töreni ile başladı. Düzenlenen program sonrasında ise Telmessos Açıkhava Tiyatrosu'nda Fazıl Say ve Nil Kocamangil konseri düzenlendi.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Ersin DAL

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Fethiye Kaymakamlığı, Fethiye Belediyesi ile sivil toplum kuruluşlarının katkılarıyla düzenlenen festival açılış ve anma töreni ile başladı. Benyamin Sönmez Klasik Müzik Festivali kapsamında 20 Haziran saat 21.00’de Fazıl Say ve Nil Kocamangil konseri düzenlendi. 23 Haziran tarihine kadar da çeşitli programlar ile devam edecek. 
KONSER BEĞENİ TOPLADI
Fethiye Telmessos Açıkhava Tiyatrosu’nda Benyamin Sönmez 11. Klasik Müzik festivali kapsamında Fazıl Say ve Nil Kocamangil konseri düzenlendi. Eşsiz deniz manzarası eşliğinde Türk Halk Müziği eserlerini Fazıl Say ve Nil Kocamangil’den dinlemek isteyen müzikseverler Fethiye Telmessos Açıkhava Tiyatrosu’na akın etti. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve çok sayıda vatandaşın katıldığı konserde birbirinden değerli parçaları seslendiren Fazıl Say ve Nil Kocamangil, müzikseverlerden tam not aldı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN