Fethiye Ramazan Çatal Yağlı Güreşlerinin kazananı belli oldu

Fethiye'de düzenlenen Fethiye Yağlı Güreşleri'nin finalinde Mustafa Batu ile İsmail Balaban karşılaştı. Rakibine sinirlenen İsmail Balaban güreşten çekildi ve başpehlivan Mustafa Batu oldu.  

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Ersin DAL

Fethiye Belediyesi tarafından Karaçulha Mahallesi’ndeki Kovanlık mevkiinde Ramazan Çatal anısına bu yıl ilki gerçekleştirilen yağlı güreşlere çeşitli illerden 63'ü başpehlivan 450 güreşçi katıldı. Güreşler sırasında etkili olan sağanak ve dolu nedeniyle pehlivanlar zor anlar yaşadı. Bazı pehlivanlar sahadan ayrıldı, bazıları da sağanak ve doluya rağmen güreşmeye devam etti. Yağışın hafiflemesiyle güreşler coşkuyla devam etti. Kıran kırana geçen güreşlerde finalde Mustafa Batu ile İsmail Balaban karşılaştı. Nefeslerin kesildiği güreşte rakibine sinirlenen İsmail Balaban güreşten çekildi ve başpehlivan Mustafa Batu oldu.  

Çekişmeli, heyecanlı ve kıran kırana geçen güreşlerde pehlivanlar izleyenlere heyecanlı anlar yaşadı. Karaçulha güreşlerini izlemek için çevre il ve ilçelerden gelen yüzlerce kişi, Karaçulha Mahallesi’nde buluştu.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, ilçede yıllardır yapılmayan ata sporunu yeniden gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Karaca, “Seçimlerden önce bu güreşleri tertipleyeceğimizin sözünü vermiştik. Mazeret üretmeden de halkımıza hizmet etmeye devam ediyoruz. Sizlerin takdiri olursa, önümüzdeki yıllarda daha büyük organizasyonlarla sizlerin karşısında olmak istiyoruz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN