Fethiye Gençlik ve Spor Kulübü Şampiyon Sporculardan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Ziyaret

Fethiye Gençlik ve Spor Kulübü Şampiyon Sporcularından, Uluslararası Avrupa Muaythai Kupasında Şampiyon olan Evren Arslan, Minikler Avrupa Kupası 2. Olan Algan Turab Arslan, ve İFMA Muaythai Dünya Şampiyonasında 3. Olan Ceren Güçlütürk Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman'ı ziyaret ettiler.

PAYLAŞ

Fethiye Gençlik ve Spor Kulübü Şampiyon Sporcularından, Uluslararası Avrupa Muaythai Kupasında Şampiyon olan Evren Arslan, Minikler Avrupa Kupası 2. Olan Algan Turab Arslan, ve İFMA Muaythai Dünya Şampiyonasında 3. Olan Ceren Güçlütürk Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman’ı ziyaret ettiler.
Evren Arslan, 10-15 Aralık 2019 tarihleri arasında Antalya’da yapılan EMF-İFMA Uluslararası Avrupa Muaythai Kupasında 70 kg da Turnuvayı 1.le tamamlayıp Şampiyon oldu. Algan Turab Arslan, Minikler kategorisinde Avrupa Kupası 2.si, aynı turnuvada Songül Ayten 63,5 kg da Avrupa Kupası 2.si olmuştur.
Ceren Güçlütürk ise 28 Eylül – 06 Ekim 2019 tarihleri arsında Antalya’da yapılan İFMA Dünya Şampiyonasında 3. Olmuştur.
Muaythai nedir?
Tayland’da ortaya çıkan ve özgün adı Muaythai olan dövüş sporudur. Tayland Boksu da denmektedir. Yumruk, diz dirsek ve tekmelerin kullanıldığı uzun yıllar ringlerde uygulanan gerçek, tam temaslı karşılaşmalar çerçevesinde etkili teknik, strateji, defans olgularının evrim geçirmeleri sonucu oluşmuş olan sert, otantik bir dövüş sanatıdır.
Şampiyon Sporculara Milli Takım forması ve çanta hediye eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, “ öncelikle 03-08 Şubat 2020 Tarihleri arasında Nevşehir Kozaklıda yapılan Hasan Karlı Türkiye Muaythai Şampiyonasında 57 kg A kategorisinde 2. Olan Fethiye Gençlik ve Spor Kulübü antrenörü ve sporcusu Songül Ayten’i tebrik ediyorum. Muaythai Avrupa Şampiyonası ve Dünya Şampiyonasına katılım gösteren tüm sporcularımıza, dereceye girerek bizleri gururlandıran Evren Arslan, Algan Turab Arslan, ve Ceren Güçlütürk’ü ve sporcuları hazırlayan tüm antrenörlerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. İlimizde tüm spor dallarının gelişmesi, spor organizasyonları ile turizmin 12 aya yayılması hedefi ile her geçen gün gerek tesislerimizin yenilenmesi, gerekse yeni tesislerin kazandırılması yolunda çalışmalarımız aralıksız devem etmektedir.” dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN