Fethiye Depreminin Yıldönümünde Fotoğraf Sergisi

1957 yılında Fethiye'de meydana gelen depremin yıldönümü nedeniyle düzenlenen fotoğraf sergisi, vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Ersin DAL

Fethiye Belediyesi ve Foto Kandiye Şükrü işbirliğindeki etkinlik, Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi sergi alanında gerçekleştirildi. Fethiye Mahalle Afet Gönüllüleri Acil Müdahale Ekibi ile AKUT Fethiye Ekibi üyelerinin de katıldığı programda Foto Kandiye Şükrü’nün arşivinde yer alan Fethiye depremi fotoğrafları sergilendi. 
Depremin 67’inci yıldönümünde açılan sergiyi, vatandaşlar ve öğrenciler gezdi. Ekip üyeleri fotoğraflarda o dönemde yapılan arama kurtarma ve yardım faaliyetleri hakkında detaylı bilgiler aktardı. Dönemin yöneticilerinin afet öncesinde ve sonrasında yaptıkları çalışmaların da fotoğraflarla anlatıldığı sergi, gezenlere duygusal anlar da yaşattı.

“Anlamlı günde sergi yapmak istedik”
MAG-AME ekibinden Mehmet Ali Polat ve AKUT ekibinden İsmail Madak yaptıkları açıklamada, “1957 yılında Fethiye’de yıkıcı bir deprem yaşanmıştı. O dönemdeki kaymakamın duyarlılığıyla da çeşitli önlemler alınıp az sayıda can kaybı yaşanmıştı. Bizde bu anlamlı günde resim sergisi programı organize ettik. Ziyaret eden herkese teşekkür ediyorum.
AKUT ve MAG-AME ekibi Fethiye’de dirsek temasında ve olası bir depremde de hazır durumda olduğunu da bildirmek isteriz. Vatandaşların da olası bir depreme karşı bilinçli olması gerekmektedir” şeklinde konuştular.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN