FETHİYE'DE VOLEYBOL RÜZGARI ESTİ

Türkiye Voleybol Federasyonu 2022-2023 sezonu Kadınlar 2. Lig 7. Grubunda yer alan ilçemiz temsilcisi Fethiye Lokman Hekim Zirve Spor Kulübü, ilk maçını 23 Ekim Pazar günü Fethiye Beşkaza Spor Salonu'nda Bodrumspor ile oynadı. Oldukça çekişmeli geçen maçta Bodrumspor 22-25, 25-11, 11-25, 23-25'lük setler ile 3-1'lik galibiyet aldı. 

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Ersin DAL

Yoğun katılımın gerçekleştiği maça yaklaşık 1300’ün üzerinde sporsever geldi. Kulüp Başkanı Buğra Kaan Günay maç sonrası yaptığı açıklamada güçlü rakipleriyle kıyasıya mücadele ettiklerini belirterek maçın analizini yaparak bir sonraki maçlara takımın eksikliklerini tamamlamayı hedeflediklerini belirtti. Günay, “Fethiye Lokman Hekim Zirve Spor Kulübü olarak sporcusundan antrenörüne, yönetimden basın mensuplarına kadar Fethiye’de voleybol rüzgârı estirdiğimize inanıyoruz. Bugün stadı dolduran büyük küçük herkese teşekkür ederim.  Türkiye Voleybol Federasyonu yetkilileri de stadı dolduran güçlü kalabalığı görünce bizi tebrik etti. Sezonun ilk maçı, yolumuz uzun. Önümüzdeki maçlarda grafiğimizi yükseltmek başlıca hedefimiz” diye konuştu.
KAYMAKAM ALPER BALCI’YA ÖZEL TEŞEKKÜR
Fethiye Lokman Hekim Zirve Spor Kulübü başkanı Buğra Kaan Günay sözlerine şöyle devam etti; “Bizi bu yolculukta destekleyen Fethiye Kaymakamımız ve kulübümüzün onursal başkanı Alper Balcı’ya özel olarak teşekkür etmek istiyorum. Kendileri hazırlık sürecimizde daima yanımızda oldular. Ayrıca Belediye Başkanımız Alim Karaca’ya da yine kulübümüze katkıları nedeniyle teşekkür ederim, bu kulübümüz için çok değerli. Yine bugün maçımıza gelen Gençlik ve Spor İlçe müdürümüz Harun Reşit Yiğit ve Belediye Başkan Yardımcımız Güzide Özkaya’ya ilgileri için teşekkür ederiz. Sporu ve gençliği bir araya getiren, hedefler doğrultusunda çalışmayı ve takım olma olgusunu geliştiren voleybol sporuna katkı veren herkes bizim için kıymetlidir. Yine bugün maçımızı baştan sona takip eden, canlı yayın ile pek çok kişiye ulaşmasını sağlayan basın mensuplarına da ayrıca teşekkürlerimi sunarım. Yolumuz uzun, çok çalışmak ve güçlü bir şekilde ligde devam etmek en büyük amacımız” şeklinde konuştu.
SEYİRCİNİN YOĞUN İLGİSİ MUTLU ETTİ
Fethiye Lokman Hekim Zirve Spor Kulübü kurucusu ve baş antrenörü Ali Elmadibi; ligin ilk maçında güçlü bir rakip olan Bodrumspor ile oynadıklarını belirterek şunları söyledi: “Beşkaza stadında kıyasıya mücadele içinde geçen maçta kazanan rakibimizi kutluyoruz. Yolumuz uzun hedeflerimiz var bu hedefleri gerçekleştirmek için her zamankinden daha fazla çalışacağız. Fethiye halkı bu takıma inansın çok güzel işler başaracağız. Bugünkü maçta istediğimiz oyunu tam anlamıyla sergileyemedik, çok basit hatalar yaptık, bu hatalar bizi zor durumda bıraktı. Maçın atmosferi ise harikaydı, maçlara gelen küçük büyük tüm taraflarımıza çok teşekkür ederiz. Bin üç yüzü aşkın sporseverin izlediği maç ile ilgili olarak Fethiye’de voleybola gelen en yüksek seyirci rakamına ulaştık diye düşünüyorum. Tüm taraftarımıza ve Fethiye’ye çok daha güzel maçlar izlettireceğimizin sözünü veriyoruz; bizleri desteklemeye devam etsinler” dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN