Eski Başkan Cura, Açıklamalarda Bulundu

Cumhur ittifakının Fethiye Belediye Başkan Adayının MHP'den Muhammet Kökten olarak açıklanmasının ardından, MHP Muğla İl Başkanlığı tarafından MHP Fethiye İlçe Başkanlığı görevinden alınan Osman Cura, sosyal medya paylaşımıyla sessizliğini bozdu.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Ersin DAL

Geçtiğimiz günlerde MHP Muğla İl Başkanlığı tarafından MHP Fethiye İlçe Başkanlığı görevinden alınan Osman Cura, sessizliğini bozdu. Cumhur ittifakının Fethiye Belediye Başkan Adayının MHP'den Muhammet Kökten olarak açıklanmasının ardından, MHP destekçileri tepki göstermiş ve MHP Fethiye İlçe Başkanına istifa sesleri yükselmişti. İl başkanlığınca, MHP Fethiye İlçe Başkanlığı görevinden alınan Osman Cura, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, “Seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakının yanında bulunacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi. 

“Üzerimde Hakkı Olan Kardeşlerimiz, Haklarını Helal Etsin”
Eski MHP Fethiye İlçe Başkanı Osman Cura, “Son günler yaşanan ve kamuoyunda farklı izlenimlere yol açan durumlar nedeniyle bu metin hazırlanma zarureti hasıl olmuştur. Kıymetli dava arkadaşlarım, aziz Fethiyeliler; 31.03.2024 tarihinde yapılacak mahalli idareler seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakının yanında bulunacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.  40 yılı aşkın süredir gönül verdiğim ve inandığım kutlu davamda, 6yıldır parti ilçe başkanlığı sürecini ifa etmiş bulunmaktayım. Görevimi ifa ettiğim süre zarfından Lider Dr. Devlet Bahçeli beyefendinin yolunu kendime ve partililere ışık olarak kabul ettim. Başbuğ Alparslan Türkeş’in emanetini hakkıyla ve şerefimle bırakmanın onurunu yaşıyorum.  Emanet olan canımı Rabbime teslim edene kadar, üç hilalin mihmandarlığında mücadelem devam edecektir. Hiç bir zaman görevden kaçmadım, bundan sonrada Liderim emrinde olacağım. Üzerimde hakkı olan kardeşlerimiz, haklarını helal etsin. Samimi ülkücü hesaplaşmadan helalleşebilecek yüreğe sahip olandır. Ben herkese hakkımı helal ediyorum. 31 Mart seçimlerinin ülkemize, milletimize, Fethiye’mize, demokrasimize, milli birlik ve dirliğimize hayırlı sonuçlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Cumhur bizim, Türkiye Hepimizindir" ifadeleri yer aldı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN