DEPREMZEDE AİLEYE TEKERLEKLİ SANDALYE YARDIMI 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı ASDEP ekipleri, Kahramanmaraş depremi sonrası Fethiye'ye taşınan Alasırt ailesine yardımda bulundu. Ailenin, yatarak tedavi gören üyesi Cuma Alasırt'a tekerlikli sandalye ve gıda yardımı yapıldı

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Ersin DAL

SED Medya’ya konuşan depremzede Sevgi Alasırt, “Depremden önce babam rahatsızdı. Depremden beş gün önce hastaneden çıkmıştık. Dördüncü katta oturuyorduk, deprem ânı çok zordu, o an anlatılamaz, çok kötüydü” dedi. 

Fethiye’ye iki hafta önce geldiklerini ve eşinin ailesiyle birlikte on beş kişi olduklarını belirten Alasırt, depremin ardından Maraş’ta üç gün kalabildiklerini ve çadır alamadıklarını ifade etti. Fethiye’ye geldikten sonra Kaymakamlığa başvuru yaptıklarını ve arzu ettikleri yardımı aldıklarını dile getiren Alasırt, Maraş’taki deprem sonrası süreç için şunları söyledi: 

“Maraş’ta üç gün kalabildik, çadır alamadık, çok fazla soğuk ve çok fazla yoğunluk vardı. Eşimin ailesi Kadirli’deydi. Onlar sağ olsunlar, annem ve babamla beraber gelip bizi aldılar. Dört, beş gün orada dağ evinde kaldık. Kadirli’de de şiddetli deprem olduğu için, hep birlikte buraya gelmeye karar verdik. Zaten daha önce kayınpederim 10 yıl kadar burada ikamet etmiş, biz de Fethiye’de çevremiz olduğu için buraya geldik.” 

Alasırt, Fethiye Kaymakamlığı’na teşekkür ederek, “Sağ olsunlar çok yardımcı oldular. Erzak yardımı yaptılar. Babam için yatak yardımı istedim. Hepsi karşılandı, çok teşekkür ederim” dedi. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN