Depreme Dayanıklı Yapı Tasarımı Semineri Düzenlendi

İnşaat Mühendisleri Odası Muğla Şubesi Fethiye Temsilciliği İnş. Müh. Ahmet Çelikkollu'nun konuşmacı olarak katıldığı 6 Şubat Kahramanmaraş depremleri ve depreme dayanıklı yapı tasarımı konulu meslek içi eğitim semineri düzenledi.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Ersin DAL

Fethiye Bahçeşehir Koleji’nde 6 Şubat Kahramanmaraş depremleri ve depreme dayanıklı yapı tasarımı konulu meslek içi eğitim semineri düzenledi. İnşaat Mühendisleri Odası Muğla Şubesi Fethiye Temsilciliği İnş. Müh. Ahmet Çelikkollu ise düzenlenen programa konuşmacı olarak katıldı.

İnş. Müh. Çelikkollu, yaptığı konuşmada şunları söyledi: 
“Gündemimizden hem mesleki, hem de insani olarak asla düşmemesi gereken belki de en önemli konulardan bir tanesini ele almak için bugün toplanmış bulunuyoruz. 6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizde dokuz saat arayla meydana gelen, merkez üsleri sırasıyla Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan, 7,8 Mw ve 7,5 Mw büyüklüklerindeki iki deprem, onbinlerce vatandaşımızın hayatını kaybetmesine sebep olmuş, Türkiye tarihinin en büyük felaketlerinden biri olarak kayıtlara geçmiştir.
Felaketin üzerinden 1 yıl geçmesine sayılı günler kala, acıları hala ilk günkü gibi taze olan depremzede vatandaşlarımızın acısını paylaşıyor, vefat edenlere Allahtan rahmet ve yakınlarına sabırlar diliyoruz.
Bilindiği üzere ülkemiz bir deprem ülkesi olmakla birlikte, yaşadığımız bölge 1. Derece deprem bölgesidir. Yaşanabilecek olası felaketlerin önüne geçilmesi bakımından biz inşaat mühendislerine son derece hayati görevler düşmektedir ve depreme dayanıklı yapı tasarımı konusunun ele alınması mesleğimiz açısından oldukça önem arz etmektedir.
Sözü daha fazla uzatmadan değerli konuşmacımız İnş Müh. Sn. Ahmet Çelikkolluya bırakıyor ve katılımlarınız için tekrardan teşekkür ediyorum.”
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN