CHP Menteşe Kadın Kolları Başkanlığı'na Şule Aycan Seçildi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Menteşe Kadın Kolları Başkanlığı'na Şule Aycan Seçildi. Konakaltı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen kongrede mevcut Menteşe Kadın Kolları Başkanı Leyla Uzun aday olmazken yeni İlçe Başkanı Şule Aycan oldu.

PAYLAŞ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Menteşe Kadın Kolları Başkanlığı’na Şule Aycan seçildi. Kongreye CHP Muğla Milletvekilleri Burak Erbay ve Mürsel Alban, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, CHP Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Sandıkcıoğlu, CHP Menteşe İlçe Başkanı Mustafa Aytaç Kavak ve partililer katıldı.

Kongrede divan oluşturulmasının ardından gündem maddelerine geçilerek, faaliyet raporu ve hesap raporları okunarak oylama ile kabul edildi. Daha sonra tek aday olan Şule Aycan Menteşe İlçe Kadın Kolları Başkanı oldu.

Kongrede konuşma yapan CHP Kadın Kolları İl Başkanı Çiğdem Sandıkcıoğlu Başarır, “Bugün 14. Olağan ilçe kadın kolları kongrelerimizin onuncusunu Menteşe İlçemiz ’de gerçekleştiriyoruz. Hepimizin bildiği gibi ülkemiz geriye gidiyor. 2019 yılı son on yılda en çok kadın cinayetlerinin işlendiği yıl oldu. 474 kadın öldürüldü. Bizler her geçen gün artan kadın cinayetleri karşında son derece kaygılıyız. Bunların önlenebilmesi için öncelikle cezalar kültürünün değiştirilmesi gerekiyor. Namus cinayetlerinde uygulanan ceza indirimi de siyasal iktidarın ve devletin cinsiyetlerinin erkek olmasındandır. Bu anlamda İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı kanunun uygulanması zorunludur. Ayrıca ilkokullarda toplumsal cinsel eşitliği derslerinin verilmelidir. Eşitlik sadece kadınların değil tüm insanların ihtiyacıdır. Kadınların özgür ve eşit bireyler durumuna gelmesi için mücadele etmek laik, demokratik, hukuk devletine inanan herkes için görevdir. Bizler bugüne kadar 13 ilçemizle Muğla İl Kadın Kolları olarak hep birlikte her alanda mücadele ettik. Yeni seçilecek başkan ve yönetimine başarılar diliyorum. Biz Cumhuriyet Halk Partili kadınlar, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarının ışığında mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

Aycan " Kadın Her Yönden Önemlidir

CHP Menteşe Kadın Kolları Başkanı Şule Aycan ise; “ Öncelikle beni bu görev için yüreklendiren Leyla Uzun’a çok teşekkür ederim. Hep birlikte çalışmalar yapacağız. O kadar çok sorunumuz var ki, hangisine üzüleyim neresinden başlamak gerek bilmiyoruz. En güzeli böle böle zaman içerisinde onları çözmektir. Çok sevdiğim bir söz var. Bilim ve sanat bir kuşun iki kanadıdır. Kanatlardan biri kırılırsa o kuş artık tavuk olur. Önüne yemeni koyarlar arkadan yumurtalarını toplarlar. Bizim bilim ve sanat dalımızı kırdılar. Kültürden beslenmemiz istenmiyor. Kadın her yönden önemlidir. Neden sürekli erkeklerin eline bakalım. Muğla’da yapacak işlerimiz çok. Kendi katkımı sizlerle paylamak için buradayım. Güzel günlerde buluşmak dileğiyle” diye ifade etti.

CHP Menteşe Kadın Kolları yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Hatice Özkan, Eda Gözel, Zümray Ketenci, İlkay Öztürk, Rukiye Özen Uçar, Hacer Dural, Güliz Çolak, Zeynep Muzaffer Besi, Funda Çınar, Perihan Aydın.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN