CHP'Lİ ALBAN: 'VALİLİK TARAFSIZLIĞINI YİTİRMİŞTİR'

Muğla Valiliği'nin, AKP bayraklarının taşındığı mitingi sosyal medya hesabından paylaşılmasına tepkiler devam ediyor.

PAYLAŞ
Son Dakika 48 - Ersin DAL

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Devleti temsil etmesi gereken Muğla Valiliği kamu görevini bırakıp, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) İl Başkanlığı’na dönüşmüştür. Valilik kanunları çiğneyerek tarafsızlığını yitirmiştir” dedi. 
Valilik hesabından yapılan paylaşımda AKP flamalarıyla yapılan mitingin görüntüleri klip haline getirilmiş, AKP Genel Başkanı Erdoğan etiketlenerek ve Kıraç’a ait “Endamın yeter” şarkısıyla paylaşılmıştı. 
SİYASET Mİ YAPACAKSINIZ YOKSA VALİLİK Mİ?
‘Bazı açılışlar için Muğla’da bulunan AKP Genel Başkanı’nın ve partisinin flama ve bayraklarının bulunduğu görüntüleri klip haline getirerek, resmi sosyal medya hesaplarında yayınlayan Muğla Valiliği ve buna izin veren Muğla Valisi bu davranışıyla Anayasa ve kanunları çiğnemiş, tarafsızlığını yitirmiştir” diyen CHP’li Alban, şunları kaydetti:
“Sayın Vali’yi yaptığı bu büyük hatadan geri dönmeye, kamuoyundan özür dilemeye ve resmi siteden yayınlanan bu klibi silmeye davet ediyorum.
Sayın Vali’nin, kanunlara aykırı bu davranışını düzeltmemesi durumunda AKP’den siyaset yapma yolu kendisine açıktır.
Devleti temsil eden bir Vali olarak mı görevine devam edecektir yoksa siyaset mi yapmak istemektedir? Bunun açıklamasını Muğla halkı adına kendisinden talep ediyoruz.”
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN